Prázdninový inspektor

Kemp Babí hora - Hluk na Slovácku získal stříbrnou hvězdu

Kdysi se v areálu slétávaly čarodějnice a konaly se tam různé rituály. Dnes se tam nachází pěkný kemp Babí hora - Hluk. I inspektor byl nadšený.

Prázdninový inspektor dnes navštívil kemp Babí hora - Hluk, který leží v oblasti Slovácka. Jedná se o skromný rodinný kemp, úplně ideální pro ty, kdo chtějí v klidu poznávat krásy moravského Slovácka.
 

Jedna z návštěvnic, paní Marcela Nalezená, místní kemp objevila před devatenácti lety a od té doby ho každoročně navštěvuje s výcvikovým táborem psů. "Můžeme si tady brát psy do chatek a vyhovuje nám vše,“ dodává žena.
 

Za noc ve skromné, ale čisté chatce zaplatíte 120 korun. Paní Nalezená zůstává proto rovnou dva týdny a kromě psa si přivezla i papouška. Ten, kdo potřebuje víc prostoru a pohodlí, může složit hlavu v kompletně vybavené rodinné chatě. "Ty jsou pro šest až osm lidí,“ říká majitel kempu.
 

Návštěvníci jsou v areálu spokojení a pochvalují si to. Záchody i sprchy jsou čisté. "Je to tu pěkné a čisté,“ říkají návštěvníci. Hora je údajně místem, kde se kdysi slétávaly čarodějnice a provozovaly se tu magické obřady. "Jsou to hodné čarodějnice, působí na nás kladně,“ říká stálá návštěvnice kempu.
 

 

Když se ale rozhodnete navštívit tento kemp, počítejte s tím, že domů pojedete o pár kilo těžší. Vyhlášené a levné kuchyni tady snad nikdo neodolá. Oběd tu stojí 65 korun, večeře za 60 korun. "Všechno, co tady existuje, jsem snědl a vše mi chutnalo, vaří výborně,“ pochvaluje si návštěvník. Třeba v dnešní nabídce je holandský řízek s bramborou kaší a fazolovou polévkou.
 

Nabrané kalorie pak někteří turisté spalují na kole. Vyrazit můžete třeba na trasu kolem Baťova kanálu i po vinařské stezce.
 

"Z místních zdrojů čerpáme dobré vínečko, aby byla dobrá nálada,“ vypráví s úsměvem paní Nalezená. "Je možnost si tu  zahrát petanque, stolní tenis, fotbal, nebo volejbal," říká majitelka kempu Ladislava Kotačková.
 

Nevýhodou kempu je koupání v místní vodní nádrži. O plavání v ní totiž mohou vyprávět pouze pamětníci. Dnes jsou v ní akorát žáby a kačeny. Nedostatky jsou tu minimální, a proto se inspektor rozhodl udělit stříbrnou hvězdu.
 

s přispěním Martiny Julinové tn.cz / juz