Prázdninový inspektor

Kemp Frymburk u přehrady Lipno dostal zlatou hvězdu

Prázdninový inspektor TV Nova zavítal do Frymburku u Lipenské přehrady. Už více než čtyřicet let je oblíbeným místem pro domácí i zahraniční turisty.

Kemp Frymburk je pět minut pěšky od stejnojmenného města, z jedné strany ho obklopuje přehrada Lipno, z druhé šumavské lesy.
 

Jakub Kvasnický se svojí ženou sice bydlí v Německu, ale do Frymburku jezdí každoročně. "To prostředí je tady nádherný, vzduch. Je to trošku vysoko, ale žádný nedostatky jsem tady nezažil,“ říká.
 

Stejně jako Jakub Kvasnický tak i většina dalších návštěvníků kempu sem jezdí na kola. Desítky kilometrů cyklostezek dokonale mapují lipenskou oblast. Pro ty, co kola nemají, je tu půjčovna. "Máme tady asi šedesát kol různé druhy a asi osmdesát procent je vypůjčováno,“ usmívá se provozovatel půjčovny Josef Řezáč.
 

V kempu jsou místa pro stany, ale jsou tam i tři klasické chatky a dvanáct luxusnější. V těch je i samostatná koupelna i kuchyňka. "Ceny jsou v rozmezí devatenáct set až dva tisíce šest set v hlavní sezoně,“ prozradil Hanne Wilzing, provozovatel kempu.
 

Pokud budete mít špinavé prádlo, můžete si zde i vyprat a hned usušit. Toalety i umývarny jsou čisté.
Místní restaurace funguje celý den, stejně jako obchod s potravinami. "Mlíko, salámy, máslo, to základní,“ říká provozovatelka obchodu i restaurace Petra Hadačová.
 


Ve Frymburku si přijdou na své i děti. Hracích koutků s prolézačkami, klouzačkami, nebo houpačkami je tu několik. Kemp navíc hlídají kamery a na noční klid tu dohlížejí strážníci.
 

Kemp Frymburk nás překvapil svou vybavenosti i čistotu. Udělujeme zlatou medaili.
 

Související témata:
tn.cz / TV Nova