Prázdninový inspektor

Kemp Hranice dostal od inspektora stříbrnou hvězdu

Prázdninový inspektor dnes zavítal na Moravu do kempu Hranice. Sice hned na začátku našel malý nedostatek, ale pak už nacházel hlavně kladné body.

Prázdniny jsou v polovině a pokud se stále rozmýšlíte, kam ještě vyrazit na dovolenou, třeba vám při rozhodování pomohou rady našeho inspektora. Dnes vyrazil zkontrolovat kemp Hranice.

 

Areál se nachází na kraji města, uprostřed zeleně. Dalo by se tedy říct, že je v ideálním prostředí. Jenomže dojem dokonalého umístnění sebere projíždějící a houkající vlak. I přes to si ale návštěvníci kemp převážně pochvalují.
 

"Je tady celkem klid, už jsme si zvykli i na ty vlaky, že tady jezdí,“ říkají návštěvníci kempu. Pochvalu mají i pro místní restauraci a do města to je taky kousek.

 

Sociální zařízení, jak sprchy, tak toalety jsou čisté a v pořádku. Kemp má solární kolektory na ohřev teplé vody, což nás velmi překvapilo a rozhodně to přidalo na plusových bodech. Ubytování je v chatkách, které jsou sice straší, ale z velké části jsou již nově opravené. Plně vybudovaný bungalov pro čtyři lidi s možností přistýlek zde stojí 800 korun za noc. V ostatních chatkách s platí 170 korun za osobu. Nejmenší chatky však působí poněkud strohým dojmem.
 

 

Navíc lidé vyšší postavy si zde musí dávat pozor na hlavu. Kladné body však kemp získává za malou, ale příjemnou kuchyňku a zároveň je zde dobré a přitom levné jídlo.
 

"Všechno máme v okolí – tenis, plovárnu, golf, stezka, cyklostezka, stezka po starých mlýnech,“ říká ke sportovnímu vyžití vedoucí kempu Peter Neubauer. Pokud vám nevadí strmé kopce, navštivte místní světový unikát – Hranickou propast. Ta je dodnes velkou záhadou. Nikdo neví, jak je vlastně hluboká. Pokud se budete chtít v horkých dnech ochladit, navštivte zbrašovské aragonitové jeskyně, kde je příjemných 15°C.

 

Kemp nabízí ucházející ubytování, v okolí se nachází velké množství turistických tras a cílů. Pokud chcete ale mít naprostý klid, toho se tu kvůli houkajícímu vlaku asi nedočkáte. Další malé negativum inspektor našel ve vzhledu některých chatek. Proto se rozhodl udělit stříbrnou hvězdu.


 

Související témata:
s přispěním Tomáše Petržely tn.cz / juz