Prázdninový inspektor

Kemp Kristýna u Hrádku nad Nisou dostal zlato

Prázdninový inspektor navštívil kemp Kristýna u Hrádku nad Nisou. Kempuje tam rodina Pečených a TV Nova se vypravila právě do jejich chatky.

Početná rodina Pečených z Mělníka jezdí do kempu na Kristýně už 3 roky. "Jezdí nás sem 23 lidí a jsme v šesti chalupách,“ popisuje početnou skupinu turistka z Mělníka Jaroslava Pečená. Jsou tu dokonce i s postiženou dcerou. Ta tu zvládne úplně všechno. Dnes se dokonce vydala na výlet na trojmezí. "Cesty jsou tu bezbariérové, vše je po rovině, takže pro vozíčkáře je to tady úplně ideální,“ pochvaluje si místo své dovolené vozíčkářka Lucie Pečená.

 

"Areál má asi 40 hektarů. Máme tady 54 chat. Asi polovina z nich je kompletně vybavená i sprchou, prostě je tu kompletní zázemí,“ popisuje kemp jeho správce Radek Petr.

 

Mimo chatek najdete v Kristýně také penzion s padesáti lůžky. Místo pro tři sta stanů, sto karavanů a sedm hospod, kde se najíte do stovky. Za velké pivo zaplatíte 22 až 30 korun a za malé17 až 19 korun.


Asi tou největší devizou zdejšího kempu je celoročně čistá voda. Proto ho často vyhledávají i milovníci potápění.


Mezi kuriozitami, ve kterých se tady dá bydlet, je i chata po celnících. Kdysi z ní vycházeli s plácačkami a kontrolovali motoristy. Pak se rozebrala a přesunula do kempu.


"Jsme tu s celou čtyřčlennou rodinou, máme tu auto a stan a vychází nás to asi na 390 korun na den. Sociálky jsou tady perfektní. Elektrika taky všude. Hospody jsou taky kolem rybníka a vesměs jich je dost,“ popisuje výhody kempu turista ze Zákup Martin Řezníček.

 

V tomhle kempu inspektor žádné chyby nenašel, a tak mu jednoznačně patří zlato.


 

kos / s přispěním Ivana Berky TN.cz