Prázdninový inspektor

Kemp Křivonoska z jižních Čech získal stříbrnou medaili

Kemp Křivonoska, to byl další cíl prázdninového inspektora televize Nova. Kemp se nachází na jihu Čech.

Kemp Křivonoska. Přestože je ze všech stran obemknutý hlubokými lesy a nabízí absolutní klid, nehledejte ho daleko od civilizace. Z Hluboké nad Vltavou je to k němu jen dva kilometry a pětikilometrová cesta do Českých Budějovic se dá také zvládnout pěšky.
 

Kemp má 64 chatek,tři z nich jsou kompletně vybavené včetně sociálního zařízení a kuchyňky.
 

"Chatky jsou od sto devadesáti do dvě stě šedesáti korun.Máme dvoulůžkové, třílůžkové a čtyřlůžkové,“ říká provozovatelka kempu Bronislava Šimková.
 

Nechybí ani místa pro stany a karavany. Vejde se jich se padesát. Co místo - to elektrická přípojka.
 

Budova se sociálním zařízením je sice starší, ale je tam čisto a po celý den teče teplá voda a to zcela zdarma. Čistě jsou i záchody. Na každém je toaletní papír.
 

"Tenhle kemp je super, tady je to blízko od Hluboký a od Budějovic, takže si myslím, že je to tu super,“ sděluje své nadšení návštěvník kempu Martin.
 


Místní restaurace je otevřená po celý den. Nabízí ranní, polední i večerní menu za rozumnou cenu.
 

"Menu se pohybuje klasicky od těch 55 do těch 85 korun,“ tvrdí provozovatel restaurace Filip Vaněk.
 

Počasí o životě v kempu nerozhoduje, když to není na houpačky, prolézačky ani výlety, provozovatelé něco vymyslí. Třeba setkání majitelů "vytuněných“ aut.
 

Veronika Adamová z Liberce přijela na Křivonosku letos už po jedenácté. Každým rokem tam pomáhá připravovat doprovodný program. "Zároveň tady večer bývá diskotéka, různé akce jako barmani, různé show, soutěže,“ potvrzuje Adamová.
 

Kemp Křivonoska nás překvapil svou vybaveností. Jediné co nám tu chybí je možnost koupání. Místní rybník je totiž určený spíše rybářům. My tentokrát udělujeme stříbro.
 

fim TN.cz