Prázdninový inspektor

Kemp na oblíbené přehradě Hracholusky dostal stříbrnou hvězdu

Přehrada Hracholusky má 22 kilometrů, inspektor se vydal přímo k její hrázi, kde to patří mezi nejoblíbenější kempy na Plzeňsku. K úplně dokonalosti však chybělo pár drobností.

Návštěvníci se mohou ubytovat ve stanech, karavanech, chatkách, či v pokojích v penzionu. Za osobu se platí 70 korun, za stan 80 korun a za karavan od 110 korun. Cena u karavanu je podle toho, jak je velký a také kde je umístěný. Chatky stojí od 550 korun za noc.
 

V jedné takové tráví svou dovolenou i rodina Dušákových z Českých Budějovic. V chatce mají dvě ložnice a malou kuchyňku. "Já si myslím, že je to tady dobrý,“ říká pan Dušák.
 

"Máme ještě penzion, nebo ubytovnu naproti a tam je to od 500 korun za třílůžkový pokoj,“ vysvětluje recepční Lucie Beranová. Umývárny jsou dostatečně velké, umyvadla jsou na fotobuňku, za sprchy se platí 10 korun. V celé prostoru sociálního zařízení je perfektní čisto, nenašli jsme zde ani smítko.
 

Voda v přehradě je ideální ke koupání, je čistá a příjemně teplá. V počasí, jako je dnes, je to naprosto ideální. "Jsem tady poprvé a nemůžu si stěžovat,“ říká jeden z návštěvníků.
 

 

Zájemci si tady mohou zapůjčit loďky s elektromotorem, anebo šlapadla. Užijí si to tady i milovníci silnějších strojů. Naopak pro malé děti tu mají dráhu s autíčky, pro ty větší zase nabízí motokáry.
 

"Krámek tu je, všechno je v podstatě v pohodě, akorát ty služby jako je vaření, by mohly být lepší,“ dodává návštěvnice Olga Navrátilová. "Když si dáte něco k jídlu, tak to teda ani nepotěší ani neublíží,“ doplňuje Jaroslav Navrátil.
 

Hned za branami kempu jsou ale dvě restaurace, a tak se návštěvníci kempu nemusí bát, že budou hladovět. U jedné z restaurací je dokonce minigolf.
 

Lidé v kempu jsou naprosto spokojeni, jen říkají, že by se tu mohlo o něco lépe vařit. Proto se inspektor rozhodl udělit stříbrnou hvězdu.
 

Související témata:
s přispěním Terezy Maixnerové tn.cz / juz