Prázdninový inspektor

Kemp Suchý na Blanensku získal lepší stříbrnou hvězdu

Prázdninový inspektor televize Nova navštívil autokemp u rybníka Suchý na Blanensku. Kempaři si ho pochvalují kvůli umístění v přírodě a příznivým cenám.

Už na první pohled je vidět, že ani nepřízeň počasí vášnivé kempaře neodradila a většinou v mikinách a svetrech si užívají volna. "Perfektně, je tady strašně moc hezky, líbí se nám tady,“ tvrdí návštěvníci.
 

Autokemp Suchý se specializuje především na karavany. Většina z nich je napevno zabudovaná do země a lidé zde tráví celé sezony. "My jsme tady na stálo, čtvrtý rok. No, máme tu postavený karavan a jezdíme sem každé volno,“ sděluje jedna z kempařek.
 

Procházíme se kempem a náhodně oslovujeme dalšího ubytovaného. Jeho odpověď nám vyrazí dech. "Už jsme tady, těch 27 let už sem jezdíme a líbí se nám tady, tady není kolem žádný průmysl, rybník nikdy nekvetl,“ udivuje svojí odpovědí reportéry TV Nova Theodor Stejskal.
 

Pan Stejskal je v důchodu a v kempu tráví pět dní v týdnu, od jara do podzimu. "Je to nejlacinější kemp na celé Moravě,“ dodává. "Asi celoročně ten pobyt vyjde kolem těch osmi tisíc,“ doplňuje další návštěvník.
 


Mají tu i chatky za 160 korun na osobu a noc. Za ubytování ve stanu zaplatíte 55 korun plus třicet korun za každého uvnitř. Na zázemí kempu ale levnější ubytování není znát. "Kemp je zasazen do přírody u šesti hektarového rybníka, který má vlastně léčivou vodu,“ vychvaluje místo zástupce obce Suchý Vladimír Ševčík.
 

Dnes je pouhých 18 stupňů, ale když se oteplí, lidé mají k dispozici šedesát metrů dlouhý tobogán.
 

Jediné, co se dá kempu vytknout je skromnější zázemí pro děti a tak nakonec udělujeme lepší stříbrnou hvězdu.
 

fim / s přispěním Kateřiny Pichalové TN.cz