Prázdninový inspektor

Kemp u Tiských stěn dostal za božský klid bronzovou hvězdu

Prázdninový inspektor TV Nova si posvítil i na kemp v Ostrově nedaleko Ústí nad Labem. Za božský klid a nádherné okolí získal kemp bronzovou hvězdu.

Kemp vyhledávají hlavně horolezci a pěší turisté. Situován je do prostředí sto milionů let starých pískovců – Tiských stěn, které patří k unikátům české přírody.

 

Ubytovat se tu můžete ve stanech nebo chatkách. Za stan zaplatíte 50 korun, za chatku pro čtyři lidi vám z peněženky ubude 280 korun za noc. Cenám však odpovídá i kvalita ubytování. Lidem to však nevadí. "Chatky jsou nic moc, ale o to tady nejde, tady jde o to okolí," přiznává turistka.

 

Překvapením jsou sociální zařízení. Ty jsou nové. Nevýhodou ale je, že teplá voda teče jen ráno a večer.

 

Pokud vás nebaví chodit na výlety, v kempu si moc neužijete. Pingpongové stoly jsou křivé a na hřišti byste si leda vymkli kotník. Voda na koupání je od kempu vzdálená asi čtyři minuty chůze. Koupel je to ale spíše pro otužilce.

 

Máme tu ale dobrou zprávu pro lidi, kteří si přejí být nedostižní. Mobilní signál tu ulovíte jen na kopci. A možná i proto se v kempu často objevují milenci. "Využívají to tady opravdu hodně muži, co tu jsou se ženou, ale ne svou zákonitou manželkou," smála se provozovatelka kempu Soňa Bártlová.

 V kempu najdete i restauraci a najíte se tu skutečně za pár korun. Pivo tu dostanete za 30 korun a limonádu za 25.

 

Tradičních kempových radovánek si tu příliš neužijete, ale zato si tu můžete skvěle odpočinout. "Především za ten božský klid a nádherné okolí," udělil inspektor kempu bronzovou hvězdu.
 

Související témata:
muf s přispěním Martina Kočárka TN.cz