prázdninový inspektor

Kemp v Brodě nad Tichou získal stříbrnou medaili

Prázdninový inspektor TV Nova dnes zamířil na západ Čech, do kempu v Brodu nad Tichou na Tachovsku.

Kemp je ukrytý uprostřed lesů. Lidé tam jezdí hlavně kvůli klidu. "Tady je krásný klid, tady je ticho a čisto je tu taky," pochvaluje si kempařka Blanka Peškulová. "Je tady krásné prostředí s krásným terénem a málo lidí," doplňuje cyklistka. "Jedete padesát kilometrů na kole po úžasných stezkách a nepotkáte živáčka. Spoustu lidí to přitahuje," vysvětluje oblíbenost kempu jeho vedoucí Lukáš Beneš.

 

Místo pro stan stojí dvě stovky za noc, za karavan s přípojkou se platí čtyři sta sedmdesát korun, chatka pro pět osob stojí tisíc padesát korun. Kromě chatek a karavanů se tady mohou zájemci ubytovat třeba v mobilních domech. Domy mají dvě ložnice, kuchyň i koupelnu, kde je sociální zařízení, sprcha a teplá voda. Mobilní domy vás vyjdou na patnáct set korun za noc.


V malém bistru je na výběr z několika teplých jídel. Společné sprchy a záchody jsou čisté. "Je tu toaletní papír, který občas někde není a sprchy jsou také dobré. Překvapující, tady jsou bez poplatku, takže neobvyklé na kempy," říká kempařka Blanka Peškulová. I všechny další služby jsou zadarmo, třeba půjčení badmintonu, rybářské výbavy anebo kol.

 

V kempu je i menší bazén, voda v něm je čistá, ale pořádně studená. V kempu si užijí hlavně malé děti, je tady spousta prolézaček, hřiště a dokonce i malá lanovka. Na výlet se můžete vydat na několik kilometrů vzdálenou rozhlednu, anebo třeba na procházku po kolonádě v Mariánských Lázních. Kempaři se ale shodují, že zábavy je v kempu tolik, že je výlety ani moc nelákají.


 

Kemp je čistý a upravený, nenašli jsme tady jedinou chybičku, jen zařízení by mohlo být trochu modernější, proto udělujeme stříbrnou hvězdu.

kos / s přispěním Terezy Maixnerové TN.cz