Prázdninový inspektor

Kemp v Olešné nedaleko Frýdku-Místku na zlatou hvězdu nedosáhl

Kemp je zhruba dvacet kilometrů od Ostravy v rekreační zóně přehrady Olešná na úpatí Palkovických hůrek s výhledem na Beskydy.

Místo pro svůj stan či karavan si můžete najít na ploše 3,5 km2, čtyřnozí miláčci mají dveře také otevřené a rozhodně nezapomeňte na kolo nebo brusle.
 

"Lidé tady mohou hlavně využít cyklostezsku, která vede kolem celé přehrady Olešná a je dlouhá 4,5 kilomerů,“ tvrdí správce autokempu Olešná Radomír Řeha.
 

Ti, co se pravidelně vracejí, říkají, že kvůli skvělým podmínkám ke koupání. Podle hygieniků je voda v přehradě stále vhodná ke koupání, místní lidé, ale spíše k tomuto účelu využívají přilehlý aquapark.
 

Ten je od kempu skutečně, co by kamenem dohodil, a v jeho kryté části je možné se koupat i za špatného počasí.
 

A když se vám nechce v přehradě koupat, můžete rybařit a udělat si pak výborný oběd.

[IMAGEBOX_605294]Další stříbro, tentokrát pro kemp Konopáč
 [IMAGEBOX_605294]


"Sumec, kapr, štika, všechno co tady je.. uvidíme, snad něco chytneme,“ řekl pro TV Nova místní rybář Tomáš Dubelčík.
 

Kdo nic nechytí, může do restaurace. Vaří se 6 poledních jídel, každé za necelých 80 korun. V jídelním lístku ale najdete třeba i šneky!
 

Koupelny a záchody jsou dostupné. Z každého kohoutku teče pitná voda a sprchu si dáte za 15 korun na 15 minut. Není divu, že se tady lidem líbí.
 

"Jezdím tady na 2 měsíce každým rokem, teď už jako důchodce, ale perfektní,“ myslí si návštěvník kempu.
 

Na zlatou medaili to ale nestačí. V areálu totiž chybí vyžití pro malé děti - ty tu totiž mají jen pískoviště a na recepci vám půjčí maximálně fotbalový či volejbalový míč.
 

Takže konečná - stříbrná medaile.
 

fim / s přispěním Elišky Gmiterkové TN.cz