HODNOCENÍ KEMPŮ

Kemp v Řásné: Bronzová hvězda za chybějící toaleťák

Téma:

Prázdninové putování našeho inspektora po kempech tentokrát zavítalo na Vysočinu. Navštívili jsme kemp V Řásné u Telče. Ten se sice řadí do kategorie levnějších, to ale neznamená, že by tu na turisty čekaly špatné služby. Vysloužil si bronzovou hvězdu a nebýt chybějícího toaletního papíru na záchodech, mohlo být hodnocení i lepší.

Kemp leží asi kilometr za vesnicí Řásní nedaleko Telče – města zapsaného na seznamu památek Unesco. Ostatně, právě výlety do Telče a okolních Javořických vrchů budou zřejmě hlavní náplní dovolené v tomto kempu. Ten totiž slouží především jako základna pro výlety po krásách okolní přírody, která opravdu stojí za to. V létě jsou tu ideální podmínky na cykloturistiku, v zimě pro změnu pro milovníky běžeckého lyžování.

 

Ceny tu jsou také lidové. Čtyřlůžková chatka přijde na šest tisíc za sedm nocí, což jsou asi dvě stovky na osobu a noc. Stan postavíte za šedesát korun, dospělý platí to samé za osobu, děti od šesti let polovic. „Chatky jsou pro čtyři akorát a podmínky tady splňují všechno, co od pobytu v přírodě čekáte,ů říká jedna z návštěvnic Eva Novotná.

 

Každá chatka má navíc vlastní kuchyňku, sprchový kout a toaletu, stanaři mají k dispozici společní sociální zařízení. A právě tady jsme narazili asi na jediný nedostatek. Na toaletách totiž chyběl papír. Sprchy jsou tu za poplatek, pět minut teplé vody přijde na dvacetikorunu. K dispozici je i kuchyňka, která ale momentálně prochází rekonstrukcí, k dispozici by ale měla být už za týden.

 

Hlavní atrakcí je ale Velkopařezitý rybník. Vodní plocha zasazená do rezervace pod vrchem Javořice nabízí mělký přístup vhodný i pro děti, teplou a především velmi čistou vodu. Na Vysočině byste podobně čistý rybník hledali jen těžko. A ještě jednou věcí se tu mphou chlubit – místní restaurací. Vaří tu opravdu náramně. „Skvělé, jako domácí,“ pochvaloval si oběd jeden ze strávníků Josef Munzar.

 

Zkrátka a dobře, kdo si nepotrpí na přehršel atrakcí a raději podniká výlety do přírody nebo za památkami, kdo netouží po luxusu čtyřhvězdičkového kempu a rád posedí večer s kytarou u táboráku, ten bude v Řásné spokojen.
 

tn.cz / dv