Kontrola ubytování

Prázdninový inspektor: Kemp Lučina dostal palec dolů! Za co?

Prázdninový inspektor vyjel do kempu, aby pro vás zjistil, zda má vůbec cenu se právě do něj vydat. Autokemp u Žermanické přehrady na Frýdecko-Místecku ale není nic moc, dokonce nedostal žádnou medaili, ale palec dolů!

V autokempu Lučina se asi zastavil čas, po příjezdu se totiž vrátíte asi o 30 let zpátky. Na záchodech chybí kus zárubní, klika drží na špagátku. A to bylo teprve na začátku inspekce! Co vás bude čekat v chatkách?
 

Těch je v kempu asi 42, ale jen dvě jsou obydlené. Pětice dívek jsou z ubytování za 700 korun na noc dost zklamané. Dívky jsou ale znechucené z místního povlečení, které příliš jako čisté nevypadá. Většina chatek je naprosto v žalostném stavu - rozbitá okna, díry, špatná střecha.
 

Jedna rodina přijela do kempu s karavanem, ale příliš nadšená také není. "Nekoupem se, protože je to studené," uvedla Michala Bíčová.
 

Většina lidí sem jezdí právě kvůli přehradě, která je zhruba 100 kroků od brány kempu. Ve vodě se kromě chladu musíte smířit kromě chladu i s bahnem mezi prsty. Za to ale správce opravdu nemůže.
 


Jedno je jasné, kemp by mohla spasit jedině celková rekonstrukce. Majitel, tedy obec, se ale k opravám nemá. "Vím, že letos vlastně do rozpočtu jsme tam dali pouze 100 tisíc, ale budeme se příští týden bavit, co s tím kempem bude," uvedl starosta Lučiny Josef Skokan.
 

Jediným plusem kempu tak je hospoda, kde se dobře najíte do sta korun. To ale ke spokojené dovolené opravdu nestačí. Od prázdninového inspektora proto namísto medaile dostává jasně palec dolů.

Související témata:
hmr / Eliška Gmiterková tn.cz / TV Nova