testujeme za vas

PRÁZDNINOVÝ INSPEKTOR byl v kempu Sobotka. Byl spokojen?

Prázdninový inspektor nezahálí a tak opět prověřoval kvalitu českých kempů! Tentokrát se podíval do Sobotky na Jičínsku? Jak to tam vypadá? Zaslouží si kemp medaili? Podívejte se!

Když se řekne Sobotka, někomu se může vybavit jeden politik zleva, někomu zase zprava, ale turistům se především vybaví tohle nádherné město, které leží uprostřed Českého Ráje. Do kempu prázdninový inspektor přijel na výzvědy poprvé ještě před prázdninami. Nyní ho mají noví lidé a zdá se, že se snaží. Nová kuchyň, chatky jsou natřené, v pokojích nové postele. A chtějí zůstat lidoví.
 

"Platí se 170 korun za den za lůžko. Stan vyjde na 60 korun na den. Osoba dospělá 60 korun, děti do 15 let to mají za 40 korun. Auto pak 30 korun. Majitel karavanu zaplatí 100 korun na den," říká správce autokempu Sobotka Milan Kynzl.
 


Inspektor před prázdninami našel nejslabší místo kempu. Byly to záchody. Ty podle majitele chtěli rekonstruovat ještě během sezóny. Nyní si lidé kemp pochvalují, jak se tam vaří nebo jeho čistotu.
 

Pár chyb se v kempu ale našlo. Například nemají dostatek fotografií na internetu nebo lze vidět do ženských sprch.
 


Kromě křišťálové vody ve zdejším koupališti se sem jezdí hlavně za klidem, túrami, památkami a hlavně úžasnou atmosférou. Spíte přímo pod zámkem Humprechtem. A když není počasí na koupání, je to kousek na Trosky, Hrubou Skálu, Kost, Valdštejn a další památky.
 

Inspektor nakonec váhal s oceněním. Bronz, nebo stříbro? Nakonec ocenil snahu provozovatele a fakt, že ne vše se dá stihnout za pár měsíců. Kemp Sobotka tak od prázdninového inspektora dostal stříbrnou medaili.

bru, Ivan Berka TN.cz