Prázdninový inspektor

V kempu Bystřička se sice snaží, ale na hvězdu to nebylo

Prázdninový inspektor se vypravil otestovat kemp Bystřička na Vsetínsku. I když okolí lemují krásné lesy, kempu to v hodnocení nepomohlo.

Areál kempu je malý, ale za to se nachází v krásném prostředí beskydských lesů. Chatky v areálu na vás dýchnou komunistickou érou. Čas se tady zastavil asi tak před třiceti lety. Chatky jsou skromně zařízené, v každé najdete lednici a vlastní záchod. Vcelku pohodlně se tu vyspí čtyři lidé, každý za 180 korun.
 

"Je to obyčejné, ale za ty peníze se to dá,“ říká jedna z návštěvnic kempu. Na pokojích si můžete umýt ruce, opláchnout nádobí, ale teče pouze studená voda. Teplá voda tu je k dispozici pouze od sedmi hodin ráno a to pouze třicet minut. Chvíli pak ještě teče večer.
 

Stanaři, kteří jsou tu ubytovaní, využívají velké sociální zařízení. Na toaletách ale chybí toaletní papír. "Máme také penzion, ten je pro osm lidí a má všechno,“ říká majitelka kempu. Co zde také naprosto chybí, to je zařízení pro děti. Kromě stolního tenisu jsou v celém areálu pouze dvě sice staré, ale zachovalé houpačky.
 

K vodě to je asi dva kilometry. Přehrada Bystřička je teplá a čistá. Komu se nechce na túru do prudkého kopce, může využít potok, který je před chatkou. "Musím říct, že jsme to docela museli hledat, není to úplně dobře pro cyklisty značené,“ popisuje jeden z návštěvníků.
 

 

V kempu se však zcela jistě pobavíte. Najdete tu totiž značku, která určuje rychlost a je na ní hodnota pět kilometrů v hodině. Kdyby tady policisté měřili rychlost, vydělali by si poměrně slušně. Nikdo tu značku nerespektuje.
 

Krajských specialit se tu nedočkáte, v jídelním lístku je klasická nabídka jako řízek, jitrnice, nebo krkovice. "Jídlo je tu dobré, takové obyčejné, to stačí,“ dodává turistka.
 

Majitelé jsou vstřícní, inspektor ocenil jejich snahu. Kemp ale na žádnou hvězdu nedosáhl.
 

s přispěním Martiny Julinové tn.cz / juz