prázdninový inspektor

V Luhačovickém kempu skvělě vaří. Vysloužili si bronzovou hvězdu

Prázdninový inspektor zavítal v neděli do kempu v Luhačovicích. Našli jsme nedostatky ale i klady a tak jsme nakonec udělili bronzovou hvězdu.

Kemp v Luhačovicích leží v klidném prostředí Bílých Karpat. V jedné části jsou skromně zařízené chatky. Při týdenním pobytu vás jedna noc pod pevnou střechou noc vyjde na 590 korun. Ve druhé části je prostor pro stany a karavany. Vyznavači tohoto ubytování zaplatí za noc 50 korun.

 

"Myslím, že ta chatka je v perfektním stavu. Je tu čisto,“ hodnotí jeden z návštěvníků kempu. "Vytkla bych povrch, je to tu šikmý a hrbolatý,“ přidává drobnou kritiku další návštěvnice.My jsme ale našli i zcela rovná místa, na kterých se dá stan pohodlně rozložit. Obzvlášť jsme se ale zaměřili na sociální zařízení. Kapacita sprch i záchodů je dostačující. Hlavně sprchy už něco pamatují, ale všude je čisto. Teplá voda teče celý den.

 

Rozčarováni ovšem vzbuzuje prehistorická veřejné kuchyňka. Tři vařiče na celý kemp a žádné vybavení. Je zjevné, že tyto prostory lidé raději nevyužívají. Nutno ovšem přiznat, že tento nedostatek přebíjí zdejší vyhlášená restaurace s výbornou kuchyní za příznivé ceny. Polopenze vyjde na 130 korun. Funguje tady i gril, který mohou návštěvníci kempu používat.

 

[IMAGEBOX_978953]Plzeňský kemp Ostende získal zlatou hvězdu
[IMAGEBOX_978953]

 

Kempu bohužel příliš nepomáhá ani fakt, že se místní přehrada po čištění teprve zvolna napouští. Je to k ní pouhých sto metrů. Kdo chce ale lepší pláž a bezpečný vstup do vody, musí ujít dalších asi 400 metrů. Kousek od kempu ale najdete také nové koupaliště. Na své si tady přijdou i milovníci rybaření i cyklisté. V okolí je několik cyklistických tras.

 

Přestože má tento kemp nevyhovující kuchyňku a staré sprchy, dá se tu strávit dobrá dovolená, na výbornou to ale není. Proto udělujeme bronzovou hvězdu.

Související témata:
s přispěním Martiny Julinové tn.cz / hru