Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Prázdninový inspektor

Vodácké tábořiště Loket získalo bronz

Dnešní kroky prázdninového inspektora směřovaly do oblíbeného vodáckého tábořiště Loket v západních Čechách. A hodnotil opravdu důkladně.

Ve vodáckých kempech se hosté dlouho nezdrží. Většinou na lodi návštěvníci připlují, přespí a pak zase po vodě jedou dál. Do kempu se vejde asi 80 stanů, což znamená tak 150 lidí. V současné době je kemp zaplněn tak ze tří čtvrtin.
 

V loketském tábořišti se ale vodákům líbí a rádi se sem vrací. "Já se tady stavím pravidelně. Už sedm let za sebou, protože má nejlepší zázemí,“ říká vodák Jiří Kasík. Ne ale všechny ohlasy jsou plné optimismu. "Málo místa, hodně stanů, ale jinak spokojenost se službami,“ říká turistka L’ubica Sigutrová.
 

Obrovskou pochvalu ovšem získal bufet. Je zde velký výběr jídla za slušné peníze. Tady není ani jedna připomínka ze strany návštěvníků. U sociálního zařízení se to však říct nedá. Čtyři záchody a dvě sprchy pro muže a ženy, včetně koupelny. "Moc čisto tam není, ale to se dá pochopit při tak velkém provozu. Toaletní papír jsem postrádala na WC,“ dodává návštěvnice Eva Kučerová.
 

[IMAGEBOX_1170033]Mělický autokemp na Pardubicku získal stříbrnou hvězdu

[IMAGEBOX_1170033]

 

Cena za ubytování je 80 korun a dalších 30 korun si ubytovaný připlatí za sprchování. "Je to dáno tím, že tu jsou sprchy s teplou vodou, teplá jídla, splachovací záchody,“ vysvětluje provozovatel vodáckého kempu Jaroslav Barták.
 

Jedná se o vodácký kurz, tak nemůžeme čekat žádný velký luxus. Možná trochu odrazující jsou ceny za ubytování, jsou o něco vyšší než v jiných kempech. Jinak jsou zde návštěvníci, vodáci spokojení. Proto jsme se rozhodli udělil kempu v Lokti bronzovou hvězdu.

 

s přispěním Františka Nyklase tn.cz / juz