Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

co píší deníky?

Kajínek je naštvaný. Po 20 letech samoty mu na celu dali spolubydlícího!

Jiří Kajínek
Zdroj: isifa / Lidové noviny
Jiří Kajínek u soudu

Na doživotí odsouzený vězeň Jiří Kajínek (53) se minulý týden vůbec poprvé po dvaceti letech, která si zatím za dvě vraždy a pokus o třetí za mřížemi odpykal, dočkal spolubydlícího. A nese to prý v nápravném ústavu v Rýnovicích hodně nelibě, píše dnešní vydání Práva.

Až dosud svou celu s nikým nesdílel. Právu to řekla jeho blízká přítelkyně, která hovořila s Kajínkem telefonicky. "Je to pro něj strašně nepříjemné. Myslíme si, že takovýmto způsobem se dostávat do kontaktu s lidmi je hodně nešťastné, je to pro něj cizí člověk,“ uvedla Kajínkova známá.
 

Nejznámější český vězeň podle ní věc probíral už i se státním zástupcem, který má rýnovickou věznici na starosti, a dokonce prý i s ministryní spravedlnosti Helenou Válkovou (ANO).
 

 

"Státní zástupce mu potvrdil, že by měl bydlet sám, a paní ministryně má stejný náhled na věc, nicméně mu tam toho nového člověka dali,“ podotkla Kajínkova přítelkyně, která netuší, kdo je oním spolubydlícím. „Není to ale žádná mediálně známá osoba,“ doplnila.
 

Podle mluvčího Vězeňské služby Roberta Káčera bývají i podle vyhlášky odsouzení na doživotí „zpravidla“ na cele sami. Není to prý ale žádné závazné právo či nárok, kterému by musela věznice vždy vyhovět, informuje Právo.

tn.cz / gar