Překvapivé zjištění

Kancléř nebo mafián? Mynář má vazby na lobbistu Rittiga!

Vratislav Mynář - SPOZ
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Hradní kancléř Vratislav Mynář má v posledních dnech co vysvětlovat - koupi vily pod cenou, stále neexistující bezpečnostní prověrku. A nyní i vazby na známého lobbistu Ivo Rittiga.

"Ve skupině firem, které participovaly na výnosném byznysu s pohledávkami za černými pasažéry pražského dopravního podniku a ve které figuroval i dnešní hradní kancléř Vratislav Mynář, působila i společnost ovládaná lidmi blízkými lobbistovi Ivo Rittigovi," píše páteční Právo.


Redaktoři deníku vazby objevili díky tomu, že se pustili do podrobného mapování Mynářových podnikatelských aktivit. A článek připomíná, že vymáhání peněz z černých pasažérů bylo v Praze až do roku 2012 složité a zamotané.


Kolem černých pasažérů se točilo hned několik firem. V některých z nich figuroval přímo Mynář, v jiných pro změnu Rittigovi lidé z advokátní kanceláře MSB Legal.


Sám Mynář pochopitelně jakékoli napojení na kontroverzního podnikatele a lobbistu opět odmítl a dokonce tvrdí, že ani nevydělával na černých pasažérech. A to už zní hodně podivně, když je Mynář zainteresovaný ve vymahačských firmách.

pez TN.cz