Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 11. 2013
přehled tisku

Právo: Šéf firmy Moser Vlk (ODS) unikl stíhání za korupci. Promlčeno!

Soud ilustrační
Zdroj: Thinkstockphotos
ilustrační foto

Šéf sklářské firmy Moser a bývalý předseda karlovarské ODS Antonín Vlk definitivně unikl trestnímu stíhání pro podezření z korupčního jednání při prodeji městského domu v Lázeňské 5, informuje dnešní vydání Práva.

Policisté nyní případ odložili s tím, že k trestnému činu došlo, ale nelze za něj nikoho stíhat, neboť už uplynula pětiletá promlčecí lhůta. Státní zástupce jejich rozhodnutí posvětil.
 

"Policejní orgán případ objasnil do té míry, že bylo možné skutek právně kvalifikovat jako trestný čin úplatkářství. Zároveň ale dospěl k závěru, že od jeho spáchání už uplynula promlčecí doba, přičemž trestní řád v těchto případech neumožňuje podezřelé osoby stíhat,“ řekl v úterý Právu žalobce Milan Pózel.
 

 

Podle něho policie dostala podnět k prošetření celé kauzy teprve v loňském roce, kdy to bylo z hlediska promlčecí doby na hraně a už s tím v podstatě nebylo možné nic moc dělat.
 

Případ se točí kolem prodeje městského činžáku, který v roce 2007 získala od města za velmi výhodnou cenu firma Moser. Policisté dospěli k závěru, že firma měla dům koupit pro společnost Karlovar 2000, která si sama nemohla nemovitost od města koupit, protože nesplňovala podmínky výběrového řízení.
 

Moser tehdy získal dům v Lázeňské 5 přibližně za 31 miliónů korun, přičemž vedení města ovládané zastupiteli ODS a ČSSD odmítlo nabídky i o 16 miliónů vyšší.
Moser pak do opravy domu investoval přes osm miliónů korun, což bylo podmínkou výběrového řízení, a pak jej okamžitě prodal Karlovaru za 44 miliónů korun, píše Právo.

tn.cz / gar
Reklama