O čem se dnes píše?

PŘEHLED TISKU: Stále více Čechů má práci načerno

Víte kolik prodloužených víkendů můžete mít v roce 2014? Co se bude dít s největší českou kampeličkou? A co chystá populární kuchař Roman Vaněk? Odpovědi na tyto otázky naleznete v dnešním přehledu tisku!

HN: Roman Vaněk chystá kuchařskou školu po vzoru Le Cordon Bleu. To by mělo vzniknout v Praze do pěti let. Základem pro něj bude nynější Pražský kulinářský institut oblíbeného populizátora kvalitní kuchyně Romana Vaňka. Podnikatel má v plánu otevřít při něm jakýsi restauratérský tink-tank a také elitní kuchařskou školu.
 

Blesk: Zemřel orangutaní táta Padang! Je to druhá smutná zpráva z pražské zoo. Dva týdny poté, co uhynulo sloní mládě, zemřel orangutan Padang (15). V sobotu dopoledne ho operoval tým lékařů z několika pražských nemocnic. Zákrok už mu ale život nezachránil. Padang měl problémy s trávením. Málo jedl, začal mít bolesti a nafoukl se. Včera po čtvrté hodině ranní zemřel.
 

Aha!: Matka Anna Frýbová, tři roky od smrti hlasatele Miloše Frýby, oplakává oba syny. Dnes jsou to právě 3 roky, co předčasně zemřel legendární televizní hlasatel Miloš Frýba. Podlehl druhé mozkové mrtvici. Jeho maminka Anna nechala syna pohřbít v rodné Libáni. V rodinném hrobě tady odpočívá i hlasatelův bratr, který ho ve smrti o pár let předešel.
 

Právo: Stále více Čechů má práci načerno. Stále většímu počtu Čechů nestačí plat či důchod na pokrytí jejich základních životních potřeb a musí si přivydělávat. Podle odhadů odborových svazů nestačí plat z hlavního zaměstnání pětině zaměstnanců. S řádně přiznanou penzí těžce vychází čtvrtina důchodců. I proto jich kolem 150 tisíc v důchodovém věku pracuje.
 

LN: Největší česká kampelička, spravující vklady za miliardy korun, přišla o licenci. Těsně před Štědrým dnem skončila v konkurzu. A tisíce jejích klientů se budou muset přihlásit o náhradu peněz ze zablokovaných účtů k Fondu pojištění vkladů. Insolvenčním správcem padlého metropolitního spořitelního družstva se navíc stal advokát Ivo Hala, který vyvolává ve finančních kruzích kontroverzní reakce.
 

MF Dnes: Volno v roce 2014: Můžete mít až šest prodloužených víkendů. Díky státním svátkům čekají Česko tři prodloužené víkendy, stejně jako letos. Kdo si vybere další tři dny dovolené na první dva květnové pátky, se čtvrtečními státními svátky si tím lze prodloužit dva jarní víkendy. Podobně snadno je možné si rozšířit volno posledním říjnovým pondělím, po němž v úterý následuje státní svátek 28. října.

TN.cz