Unikátní fotogalerie

Zeman versus Schwarzenberg: Kdo se lépe stará o hrob svých předků?

Boj o Hrad se přiostřuje. Tým Miloše Zemana ukazuje na předky Karla Schwarzenberga s tím, že mají v žilách více německé krve než české. Kde našli předci Zemana a Schwarzenberga svůj klid?

Prezidentská kampaň je den od dne ostřejší. Tým Miloše Zemana podporován rodinou současného prezidenta Václava Klause stále více hraje na nacionalistickou notu. Ukazují prstem na Karla Schwarzenberga s tím, že s jeho češstvím je to špatné a že jeho choť dokonce neumí česky vůbec nic. 
 

Je důležité, aby veřejnost znala předky obou prezidentských kandidátů? Bude se veřejnost v pátek a v sobotu při druhém kole prezidentských voleb rozhodovat podle toho, kdo je "Čech jako poleno" a kdo je světoobčan?
 

Jisté je, že odkaz předků z určité části formuje každého jedince. Podívejme se do fotogalerie, kde odpočívá matka Miloše Zemana a jak vypadá rodinná hrobka Schwarzenbergovy rodiny.
 


 

Kde leží předci Zemana a Schwarzenberga

1
/
3
Zdroj: Martin Chamer
Zemanova matka - 1 ; Hrob Marie Zemanové je zapadaný sněhem

 

Miloš Zeman se narodil v roce 1944 ve středočeském Kolíně. Právě v tomto městě našla poslední odpočinek také jeho matka Marie. Místu, kde jsou uloženy její ostatky, vévodí pomník z leštěné žuly, který je zdoben zlatým písmem.
 


 

Když se na místo vypravili redaktoři TN.cz, byl hrob pokryt sněhem. Z něj vykukovaly umělé žluté květy, které zde leží zřejmě od již od dušiček.
 

To rodinná hrobka rodiny Schwarzenbergových v Domaníně (okres Jindřichův Hradec), je naprosto jiná úroveň. Je velmi rozsáhlá a je v ní uloženo 26 rakví. Její stavba byla dokončena roku 1877. Hrobka má dvě podlaží, půdorys je ve tvaru pravidelného šestiúhelníku, uvnitř se nachází oltář z bílého mramoru a pískovce.
 

O rodinou hrobku svedl Karel Schwarzenberg dlouhý boj se svou příbuznou Alžbětou Pezoldovou. Soudy nakonec rozhodly, že jediným právoplatným dědicem je právě současný ministr zahraničí.
 

VE STŘEDU VE 20:20 SLEDUJTE NA TV NOVA SUPERDEBATU MEZI ZEMANEM A SCHWARZENBERGEM

 

sta TN.cz