zeman vs. kníže

Lži, špína, vyhrožování a Klausova emigrace - máme za sebou hodně divokou kampaň

Václav Klaus a Karel Schwarzenberg
Zdroj: Mediafax

Zatím to vypadá, že přímá volba prezidenta spíše národ rozděluje než spojuje. Země se rozdělila na dva tábory a ty si nemohou přijít na jméno.

Volba prezidenta bude do poslední chvíle nerozhodná a atmosféra v zemi by se už dala krájet. Přestože si kandidáti slíbili, že se nebudou uchylovat k podpásovým úderům, k několika došlo. Tým Karla Schwarzenberga už dokonce podává trestní oznámení.

 

Volební tým knížete se obrátil na policii kvůli anonymnímu inzerátu v deníku Blesk. Na celé stránce byl otištěn text s titulkem "Nevolte Karla Schwarzenberga", kde kandidáta obviňují například z toho, že "připravuje půdu pro vrácení majetku potomků válečných zločinců".

 

"Jsou to nehorázné lži," ohradil se kníže. "Chci zdůraznit a řekl jsem to již několikrát, že ničí majetek v České republice není a ani v budoucnu nebude ohrožen. Nikdy jsem se nezastal jediného válečného zločince. Je to nehorázná lež, je to proti mému celoživotnímu přesvědčení, a proto jsem se rozhodl podat v této věci trestní oznámení, které bude dnes doručeno na příslušné úřady."

 

 

Tým Miloše Zemana se od inzerátu distancoval a přestože byl jeho zadavatel anonymní, vydavatelství Ringier Axel Springer tvrdí, že ho má na svědomí pražský advokát Vladimír Zavadil.

 

Odkopnutý Dejdar a uplakaná Bohdalová


Nebyla to ale jediná aféra kolem Schwarzenbarova prohlášení ohledně Benešových dekretů. Miloš Zeman tvrdil, že představitel Sudetendeutsche Landsmannachaftu Bernd Posselt vyjádřil v německém listu Süddeutsche Zeitung podporu knížeti. Posselt ale upozornil, že nikomu vyjádření nedával. Expremiér se tedy odvolal na Britské listy, ale i ty ale Zemanovo tvrzení popřely.

 

 

Ránu pod pás ale uštědřili i voliči Karla Schwarzenberga a to Martinu Dejdarovi. Scénárista Jiří Stránský a režisér seriálu Zdivočelá země Hynek Bočan už nechtějí s hercem spolupracovat kvůli tomu, že veřejně podpořil Miloše Zemana. Představitel ústřední postavy seriálu podle tvůrců léta říkal, jak mu příběh změnil myšlení a názory, nyní ale prý podle nich potvrdil, že to "byly jen kecy".

 

 

Miloš Zeman se toho chytil a nechal se slyšet, že i herečka Jiřina Bohdalová mu pláče do telefonu, protože ji obtěžují příznivci Karla Schwarzenberga. "Není to jenom Martin Dejdar, mně třeba Jiřinka Bohdalová pláče do telefonu, že podobné štvanici je vystavena i ona," řekl Zeman portálu Novinky.cz. Bohdalová však tvrdí něco zcela jiného. "Žádné štvanici vystavena nejsem," upřesnila. 

 

Emigrace jediné řešení

 

Notnou dávku hysterie předvedl i Václav Klaus, když prohlásil, že pokud by volby vyhrál Karel Schwarzenberg, tak emigruje. Napsal to v důvěrné smsce, kterou však adresát předal médiím. "Osobu, která to předala médiím, jsem vždycky měl rád a důvěřoval jsem tomuto člověku, rodu ženského. To, že se sníží k něčemu takovému, na to já nemám žádný komentář," dodal prezident.

 Karel Schwarzenberg Klausovu podporu označil slovy, že Zeman a prezident "tvoří jednu mocenskou skupinu". "V těchto dnech se projevil velký podvod na českých voličích. Dlouhá léta nám Václav Klaus a Miloš Zeman tvrdili, jak spolu svádí nepřekonatelný boj pravice s levicí. Teď se jasně projevuje, že o to vůbec nejde. Neboť Václav Klaus a Miloš Zeman tvoří jednu mocenskou skupinu, která spolu drží léta pohromadě," prohlásil kníže.

 

Na webu krasna.cz si můžete přečíst:

Emigrovala bys kvůli prezidentovi?

Top kandidáti mladých: Koho byste volili, kdybyste mohli?

tn.cz / anš