Kontroverzní spolupracovník

Zeman VČERA: Lobbista Šlouf mi nepomáhá! Šlouf DNES: Pomáhal jsem a dobře!

Před volbou se Miloš Zeman dušoval, že veškerou spolupráci s lobbistou Šloufem ukončil. Že jsou jen kamarádi. Po vítězství vysmátý Šlouf uvedl, že na kampani se podílel. A prý dobře.

Kontroverzní lobbista a bývalý komunistický funkcionář Miroslav Šlouf sledoval výsledky voleb přímo ve štábu Miloše Zemana. V rozhovoru prohlásil, že rozhodně není žádná Zemanova šedá eminence, ale přiznal, že dělal na kampani.


POSLECHNĚTE SI ROZHOVOR S MIROSLAVEM ŠLOUFEM:


 

Muž s problematickou minulostí, Miroslav Šlouf, nechyběl ve volebním štábu Miloše Zemana při vyhlašování výsledku první přímé volby prezidenta. Právě spojenství se Šloufem Zemanovi jeho kritice vyčítají. Šloufovo jméno figuruje v řadě politických skandálů jako například Olovo, Savoy či Srba. Dříve se přiznal, že během vlády Miloše Zemana se na Úřadu vlády setkával s kontroverzním podnikatelem Františkem Mrázkem.
 

"Chtěl jsem Milošovi podat ruku a také se pozdravit s přáteli a spolupracovníky, kteří mu pomáhali v jeho kampani,“ řekl v sobotu krátce po vyhlášení výsledků prezidentských voleb Miroslav Šlouf. „Nejsem žádná šedá eminence, ale v kampani jsem se angažoval,“ doplnil bývalý šéf Zemanových poradců.
 

"Pomáhal jsem organizovat některé věci, ale finančně jsem rozhodně nepřispíval. Maximálně jsem někde půjčil auto," řekl Šlouf. Doplnil, že Straně práv občanů-Zemanovci finančně přispěl ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2010. Sám sebe pak označil za lobbistu, ale zároveň dodal: "Mezi největší lobbisty na světě patří i ekologická skupina Greenpeace".
 

Přiznal, že se v rámci kampaně setkával s vrcholnými politiky. "Praha je malé město a nemůžete zaručit, že se s někým potkáte a zeptáte se, co si myslí a proč. Nemůžu popřít, že bych nemluvil s vedoucími představiteli ODS v Praze nebo představiteli KDU-ČSL," řekl Šlouf. Tvrdí, že vždycky všechno pojednával otevřeně a v rámci veřejnosti.
 


Miroslav Šlouf je bývalý šéf poradců Miloše Zemana v době, kdy byl předsedou sněmovny a později vlády. Vystudoval VŠE v Praze. Od roku 1974 byl politicky činný, zastával vysoké funkce ve Svazu socialistické mládeže či v národních výborech, byl dlouholetým členem KSČ a poslancem České národní rady.
 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Už je to jasné: Zeman na hrad!
Kateřina Zemanová: Největší prezidentova chlouba
Smutné dětství - to mají Zeman i Schwarzenberg společné
Kateřina Zemanová: Šikovná tatínkova holčička

 

Po roce 1989 začal soukromě podnikat. V roce 1994 vstoupil do ČSSD, které byl členem do roku 2009. Po svém odchodu z ČSSD vstoupil do Strany práv občanů (Zemanovci), kde momentálně zastává pozici předsedy krajského výboru SPOZ Praha. Založil Občanské sdružení Přátelé Miloše Zemana. Je rozvedený, má dvě děti.

tn.cz / Mediafax / hmr