Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Odpočinek po volbách

Nejstřeženější důchodce světa: Zemana hlídají na Vysočině hned dvě ochranky

Bodyguardi v blízkosti Zemana
Zdroj: isifa.com
Bodyguardi začali střežit Miloše Zemana hned po jeho zvolení

Miloš Zeman je pod bedlivou ochranou. Hlídají ho totiž hned dvě ochranky. Kromě státní ochranky Zeman ještě využívá bodyguardy ze soukromé bezpečnostní agentury.

Miloše Zemana, kterého jsme si v sobotu zvolili za svého prezidenta, je pod pečlivou ochranou. Hlídají ho totiž bodyguardi hned dvou ochranek. Zeman je totiž od svého zvolení chráněnou osobou je pod dohledem prezidentské ochranky, kromě toho ale ještě budoucí prezident používá ke své ochrance soukromou agenturu. V Právu řekl, že když nějaký idiot pomaloval plot jeho sousedovi, bude ochranku zřejmě potřebovat. Více o pomalovaném plotu v Novém Veselí si přečtěte ZDE.
 


 

Zeman po svém zvolení současnou prezidentskou ochranku, byť se u toho přeřekl, ostře zkritizoval. "Jako prezident mám svaté právo vybrat si ochranku. Mám rád profesionály, a to nejen mezi novináři, kde téměř žádní nejsou, tak v žádném případě nebudu souhlasit s tím, aby v mé ochrance byli lidé, kteří, když se na prezidenta vystřelí sedm, byť softwarových (myšleno airsoftových), kuliček nezasáhnou proti člověku, který si klidně odstoupí, vykouří si jednu cigaretu, poskytne dva rozhovory a nakonec ho zatkne státní policie, nikoliv tato ochranka," uvedl Zeman na tiskové konferenci krátce poté, co byl zvolen novým prezidentem České republiky. Na VIDEO s kritikou současné prezidentské ochranky se podívejte ZDE!
 


Jenže Zeman už se pustil i do nové ochranky. Ta ho prý neochránila, když při v České televizi zakopl na schodech. "Nikdo z ochranky mě nezachránil, musel jsem se tedy zachránit sám. Začátek této ochranky není zrovna nejslavnější," pousmál se Zeman.
 


Hlavními ochránci Miloše Zemana jsou lidé ze soukromé agentury, kteří ho hlídají i v Novém Veselí na Vysočině, kam odjel budoucí prezident na pár dní odpočívat. Státní ochranka zatím se Zemanovým volebním štábem řeší detaily budoucího působení u nového prezidenta.
 "Velmi intenzivně komunikujeme se štábem Miloše Zemana a domlouváme úroveň nastavení ochrany, tedy intenzitu a způsob. Variant je víc," řekl ČTK náměstek policejního prezidenta Tomáš Kužel, podle něhož Zeman už "nějakou intenzitu" ochrany má. Finální řešení a počet bodyguardů by mělo být známé během pár dní.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Co pro vás znamená role prezidenta?
Emigrovali byste kvůli prezidentovi?

 

Podívejte se na Zemanův projev po jeho zvolení:
 

s využitím ČTK tn.cz / hmr