Cesta na Hrad

PREZIDENTSKÁ ANKETA: Na Hradě chcete Okamuru, ale toho škrtli

Okamura
Zdroj: Mediafax

ANKETA: Když jsme pro vás připravili anketu, kde si můžete vybrat svého prezidenta, nečekali jsme, že v čele se usídlí ten, koho v oficiální volbě volit nemůžete. Okamuru chce na Hradě více než 40% čtenářů TN.cz.

Seznam jedenácti prezidentských kandidátů se ztenčil o jména Jana Bobošíková, Tomio Okamura a Vladimír Dlouhý. Ti byli vyřazeni ministerstvem vnitra, protože po odečtu falešných a chybných podpisů neměli v peticích potřebných 50 tisíc podpisů.
 

ZVOLTE SI PREZIDENTA UŽ NYNÍ  - ANKETA ZDE!
 

Všichni tři ale kvůli rozhodnutí ministerstva podávají žalobu k Nejvyššímu správnímu soudu. Pořád tak ještě mají šanci uspět a do boje o Hrad se znovu zapojit! Proto jsme je v anketě na TN.cz ponechali.
 

Zbylých osm aspirantů (Jan Fischer, Jiří Dienstbier, Karel Schwarzenberg, Miloš Zeman, Přemysl Sobotka, Táňa Fischerová, Vladimír Franz a Zuzana Roithová) zatím finišují s volební kampaní.
 

 

První přímá volby českého prezidenta je naplánovaná na první polovinu ledna. První kolo by mělo proběhnout 11. a 12. leden 2013, případné druhé kolo pak o dva týdny později.
 

Na TN.cz už teď naleznete ANKETU, ve které můžete nejen dát hlas svému kandidátovi, ale také se podívat, jak by volili ostatní Češi - ANKETU NAJDETE ZDE! 
 

Anketu vede ten, co byl oficiálně vyškrtnut - Okamura!
 

V čele ankety se od prvních minut usídlil podnikatel Tomio Okamura. Má více než 40% hlasů. To je hodně vysoké číslo, zvlášť, když podle ministerstva vnitra se opravdové volby účastnit nemůže. Češi si ho ale na Hradě evidentně představit umí. HLASUJTE ZDE!
 

Podívejte se na reportáž TV Nova o podání přihlášek na ministerstvu vnitra na začátku listopadu:
 

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / kisa