Air Franz One

Seznamte se! Tahle krásná Mini limuzína vozí kandidáta Franze

Air Franz One - 2
Zdroj: TN.cz

Prezidentský kandidát Vladimír Franz na on-line rozhovor se čtenáři TN.cz dorazil v opravdu stylovém voze. Sice mu neříká pane, ale je to prezidentský Mini speciál, který se jmenuje Air Franz One.

Název Air Franz One odkazuje přímo na prezidentského kandidáta Vladimíra Franze nejen jménem, ale i záměnou jména Franz za slovo "Force“ ve spojení slov Air Force One. To je ve Spojených státech volací název každého letadla, ve kterém se nachází úřadující prezident USA.
 

Majitelem tohoto krasavce je František Frölich, který speciálně prodloužený Mini Cooper dostal od svého dědečka. "Pořizovací cena byla asi půl milionu korun a děda do toho investoval ještě asi dalších 250 tisíc korun,“ řekl pro TN.cz František Frölich.
 

Prodloužené Mini se ale neprodávalo moc dobře, protože se lámalo. "Na světě je pouze 6 vyrobených kusů,“ doplnil Frölich.
 

Měli jsme možnost projet se prezidentským speciálem a musíme konstatovat, že prostoru pro cestující je opravdu hodně. Vzadu jsme si mohli pohodlně natáhnout nohy a ještě nám několik desítek centimetrů zbývalo. Horší už to bylo s tvrdostí podvozku, který nás za pár minut celkem "vyklepal“. Rozhodně to není auto na dlouhé cesty po klasických českých silnicích.
 

GALERIE - Air Franz One

1
/
10
Zdroj: TN.cz
Air Franz One - 4

 

Zajímalo nás, jakou nejvyšší rychlostí se prezidentský kandidát může po České republice pohybovat. "Je možné z toho vytáhnout až 130 kilometrů v hodině,“ uzavřel František Frölich z iniciativy Vladimír Franz Prezidentem.
 

Podívejte se na prezidentský speciál Cesta na Hrad s Vladimírem Franzem a Přemyslem Sobotkou:


 


 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

fim TN.cz