Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

první projev

CELÝ PROJEV MILOŠE ZEMANA: Chci být prezidentem všech občanů

Zdroj: TV Nova

Miloš Zeman pronesl první projev poté, co bylo jasné, že se stane příštím prezidentem České republiky.

"Dovolte mi abych ocenil pana Karla Schwarzenberga a blahopřál mu k čestnému druhému místu. Vážím si i jeho voličů, protože svojí volební účastí projevili svoje aktivní občanství,“ ocenil Zeman kandidaturu svého protivníka.
 

Na závěrečnou oslavu dorazil i bývalý ministr Karel Březina ze Zemanovy vlády. Po boku nového prezidenta stojí jeho dcera Kateřina, z druhé strany Jiřina Bohdalová. Ta supluje chybějící manželku Ivanu. "Děkuji svému volebnímu týmu,“ ocenil podporu svých nejbližších Zeman.
 

"Slibuji, že jako prezident zvolený přímou volbou občanů, se budou snažit být prezidentem všech občanů,“ pronesl velký závazek Miloš Zeman.
 

Přiopilí příznivci Miloše Zemana se pouštějí do novinářů a nadávají jim kvůli "štvavé mediální kampani.“
 

Na scénu konečně dorazilo i šampaňské a Zeman promlouvá k lidem ve svém volebním štábu. Každé slovo je odměněno potleskem a jásáním. "Nechci být prezidentem kmotrovských mafií, které vysávají z těla společnosti krev, aniž by jí vracely reálnou hodnotu. Je mou povinností být prezidentem deseti milionů Čechů,“ říká nově zvolený prezident sálu, ve kterém naslouchají i Martin Nejedlý a Miroslav Šlouf.
 

"Moje žena se poměrně nerada ukazuje na veřejnosti. V prvním kole volby ji u urny kameraman praštil do hlavy, a přesto přišla volit i ve druhém kole. Jistě to všechno teď sleduje v televizi.“ – a to je jediná stopa přítomnosti Zemanovy manželky Ivany a nové první dámy České republiky. Po boku manžela se dnes neobjevila, na Štábu chyběla. Možná bude u obrazovky sledovat celé choťovo funkční období.
 

Nyní se Zeman chystá na Vysočinu. "Pak se vrátím do Prahy a se mnou přijde zákon," žertuje s davem pod pódiem. Zákon s ním přijde 8. března, kdy složí prezidentský slib.


 

fim / kms TN.cz