hledá se páníček

Fenka Peggy je na vozíčku a hledá milujícího pána! Pomůžete?

Malá Peggy, fenka z Olomouce, měla těžký úraz páteře. Její majitelé ale neměli peníze na léčbu, a tak se jí ujala veterinářka. Zachránila ji a v současné době pro ni hledá nového pána.

Ve svých třech letech toho má Pegginka za sebou víc, než jiní psi za celý život. Zoufalí majitelé neměli prostředky na náročnou léčbu a fenečce tak hrozilo uspání. Zvěrolékařce Jitce Tesaříkové a sdružení Pomocné ruce se ale nakonec díky sbírce podařilo sehnat peníze na operaci i na psí invalidní vozík.

 

"Operace byla úspěšná, ale Pegginka je takový trošku líný pejsek, moc se jí nechtělo cvičit," prozradila veterinářka Jitka Tesaříková. Proto se zatím stále nedokáže na zadní nohy postavit. Nicméně podle odborníků je možné, že při pravidelné rehabilitaci a obětavé péči bude jednou zase běhat.

 

"Ta péče o takového pejska je dost náročná, protože se mu musí vyměňovat plínečky, pejsek trpí pomočováníma na vycházky chodí v tom vozíčku," dodala lékařka.

 

 

Pokud si přesto myslíte, že se o Pegginku dokážete postarat, můžete se obrátit na olomoucké občanské sdružení Pomocné ruce nebo na mail zpravy@nova.cz případně na číslo 606 09 09 09.

tn.cz / TV Nova / anš