Přivítání s páníčkem

ŠŤASTNÝ PŘÍBĚH: Fenka Brita je po operaci a už zase vidí. A to i díky vám!

Díky vám, divákům televize Nova a čtenářům TN.cz, se podařilo sehnat peníze na operaci sedmileté vodící fenky Brity z Kynšperka nad Ohří. Té se kvůli šedému zákalu postupně začal zhoršovat zrak. Nebýt právě drahé operace, nemohla by už pomáhat svému nevidomému pánovi.

Bylo to šťastné shledání. Operovaná vodící fenka Brita a nevidomý Otakar Kazilovský jsou konečně spolu. Na tuhle chvíli čekal pan Otakar dlouhých sedm dní. Bál se jak operace dopadne a nervozitou nemohl ani spát. Vše ale dopadlo dobře. "Nádherný. Jsem úplně šťastnej. Je to krásný, jsem rád, že ji zase mám," říkal se slzami v očích pan Kazilovský.
 

Brita se ke svému pánovi vrátila po operaci šedého zákalu, kvůli němu pomálu ztrácela zrak. Na tuto drahou operaci mohla jen díky pomoci diváků TV Nova a čtenářů TN.cz.
 

Brita panu Kazilovskému 5 let pomáhala na každém kroku a nahrazovala tak jeho vlastní oči, před pár měsíci ji ale postihl šedý zákal a postupně se jí začal zhoršovat zrak. Jedinou šancí pro ni tak byla nákladná operace. Díky nasbíraným penězům Brita dostala nové plastikové čočky, a nyní už vidí zase jako dřív.
 


"Založili jsme konto Brita na pomoc našim nevidomým klientům a jejich vodícím psům. Kdo by potřeboval pomoc, může se na nás obrátit," uvedla ředitelka střediska výcviku vodících psů v Praze. "Chtěl bych moc poděkovat všem, kteří na tu její operaci přispěli," povídal dojatě pan Kazilovský.
 

Brita teď ještě bude nějakou dobu brát speciální léky a také kapky do očí.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

hmr s přispěním Lucie Poništové a Jitky Fárové tn.cz / TV Nova