Neuvěřitelně zanedbaný bišonek

Z týraného psa ostříhali více než kilo chlupů, majitele hledá policie

Neuvěřitelně zanedbaného psa dostali do rukou pracovníci útulku v pražské Troji. Bišonek měl na těle tolik srsti, že se nemohl ani pořádně hýbat. Případ už prověřuje policie.

Do útulku psa přivedl neznámý člověk, který pouze řekl, že ho našel uvázaného u metra Anděl. A v útulku zjistili, že tu otřesně zanedbaný bišonek není poprvé! Starali se tu o něj už před třemi roky.


Ještě včera odpoledne připomínal Ben velkou chlupatou kouli. Třem veterinářům trvalo více než 90 minut, než psa ostříhali do normální podoby. Chlupy, které z něj sundali, váží víc než kilo!


"Byl strašně zarostlý, strašně zplstnatělý, nejhorší byly uši, to se opravdu odpreparovávalo kousek po kousku," popsal veterinární technik Jan Lumbach.


Chudák Ben se ovšem do útulku v podobně zbídačeném stavu nedostal poprvé, byl tu už před třemi lety. I tehdy ho přivedl neznámý nálezce. Jenže tenkrát se o Bena přihlásila údajná majitelka. Tentokrát ne.


"My jsme samozřejmě předali informace městské veterinární správě, která to šetří, protože tady už je na první pohled vidět, že se porušil zákon na ochranu zvířat," míní šéf útulku Václav Steinbauer.


Pokud se trýznitele bišonka povede najít, hrozí mu tučná pokuta nebo o Bena přijde. Zatím bude ovšem chlupáč nabírat síly v útulku.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez, Lucie Poništová TN.cz