Adrenalin a hudba u Vltavy: 500 sportovců, 20 tisíc diváků...

Největší hudebně sportovní festival se koná 4. a 5. září v Praze na Císařské louce.

Festival, který má letos 6. ročník, si milovníci adrenalinu mohou poprvé užít celé dva dny. Oproti předchozím letům se výrazně rozrostl. Za volné vstupné je připraveno k vidění 20 druhů sportů a 15 koncertů.
 

"Loni sem přišel rekordní počet návštěvníků, bylo tu přes osmnáct tisíc lidí. Letos je festival poprvé rozdělen do dvou dnů a tak čekáme kolem dvaceti tisíc fanoušků,“ řekl organizátor akce Lukáš Kosprt
 

V pátek je na programu wakeboarding v podání české sportovní špičky a freestyle exhibice na vodních skútrech. Své umění ukáže například dvojnásobný vicemistr Evropy Václav Žáček. O večerní zábavu se postarají kapely Cocotte Minute, Luca Brasi a spousta dalších.
 

Na festival se chystá i velké množství sportovců, letos by se jich mělo představit kolem pěti set. Zapojit se může prakticky každý, startovní listina je určená i pro lidi z ulice.
 

Takhle vypadal loňský ročník

V sobotu se program JoyRide festivalu přesouvá do nových prostor v Praze Braníku, kde se představí freestyle motocross, skateboarding, breakdance, biketrial a nebo stuntriding. Večer pak sportovní výkony vystřídají hudební hvězdy jako Sunshine, Clou, Navigators a Noronic.
 

Každý, kdo dorazí, si může trochu zábavy vyzkoušet i na vlastní kůži. Pro odvážné je připraven Bungee jumping, Bungee katapult a také Powerisery free fall, což je volný pád z osmdesáti metrů. To všechno zdarma.

Kateřina Lang TN.cz