AKTIVISTÉ SI BEROU DOVOLENOU! Na 14 dní přerušují blokádu Šumavy

Blokády na Šumavě
Zdroj: tn.cz / Mediafax

Ekologičtí aktivisté přerušují na Šumavě na 14 dní blokádu, vedení parku totiž nebude po dva týdny kácet.

Ekologičtí aktivisté na Šumavě přerušují na 14 dní blokádu kácení stromů napadených kůrovcem v lokalitě Na Ztraceném i v jejím okolí. Pro agenturu Mediafax to ve středu potvrdil mluvčí blokády Vratislav Vozník.

 

"Vedení parku oznámilo, že 14 dní se nebude v námi sledované lokalitě kácet, proto přerušujeme naši blokádu, když se nekácí, nebude se ani blokovat. Lokalitu Na Ztraceném budeme ovšem i nadále monitorovat, zajímá nás, co se tam bude v následujících dnech dít," řekl Vozník. Dodal, že pokud dřevorubci opět začnou kácet stromy, obnoví ekologičtí aktivisté blokádu.

 

Park nadále hodlá pokračovat v zákroku proti kůrovci, pokud to bude nutné. "Na určitém postupu, tedy i na kácení, ne však v bezzásahových zónách, jsme se dohodli s ministrem životního prostředí Tomášem Chalupou, pokud to bude nutné. Pokud nám však příroda pomůže vysokou mortalitou kůrovce, zásah omezíme, nechceme kácet tehdy, kdy to není nezbytné. Nyní vyšleme do lesa experty, kteří prověří úmrtnost kůrovce a pak rozhodneme, zhruba v horizontu 14 dnů," uvedl už v pondělí ředitel NP Jiří Stráský.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Mediafax