Bezdomovcům shořela chata v pražských Hrdlořezech

Zbylou hromadu popela hasiči prolévali vodou
Zdroj: Mediafax
Zbylou hromadu popela hasiči prolévali vodou

Tři muži bez domova přišli o přístřeší, asi kvůli kouření nebo zapálené svíčce. Dva utekli, jeden se u hořící chaty alespoň naposledy ohřál.

Dřevěná chata obývaná bezdomovci shořela v neděli večer v pražských Hrdlořezech. Nikomu se nic nestalo, oheň zřejmě vznikl kvůli nedbalosti, zjistila na místě agentura Mediafax.

 

Plameny chatu v bývalé zahrádkářské osadě poblíž ulice Pod Smetankou zachvátily kolem 22. hodiny. Oheň nahlásili na tísňovou linku lidé ze sousedství. Přes snahu hasičů dřevěný objekt během asi dvaceti minut lehl popelem. Hasiči požářiště dohasili před 23. hodinou. Na místě zbyla jen hromada trosek.

 

"V chatě během požáru nikdo nebyl, údajně v ní přebývali tři lidé bez domova," řekl Mediafaxu vyšetřovatel pražských hasičů. Oheň podle něj vznikl s největší pravděpodobností nedbalostí při používání otevřeného ohně.

 

"Když jsem se sem vracel na noc, byla chata v jednom ohni," uvedl jeden z bezdomovců. "Zkusil jsem ještě vevnitř strhnout hráběma hořící deku ze stropu, ale neměl jsem šanci, už se tam nedalo dýchat," dodal. Po dalších dvou spolunocležnících se slehla zem. "Ale všiml jsem si, že na stole ještě hořela svíčka," řekl mladý muž.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Chata lehla popelem! Majitel se jí chtěl zbavit

 

Lidé bez domova obsadili víc chat v sousedství, ale podle mladého bezdomovce zde k nějakým větším rozbrojům nedocházelo. "Jen si občas někdo z vilek naproti stěžoval na hluk, ale to bylo jenom tak třikrát do roka," uvedl.

 

Jednomu ze spolunocležníků sice prý známý z Libně vyhrožoval podpálením chaty, protože mu dlužil třicet korun za pivo. "Ale dneska jsem s ním mluvil a nevypadalo to, že to myslel vážně," řekl mladík. Ztráty nouzového příbytku litoval. "Alespoň jsem se u toho ohně chvilku ohřál," uzavřel trpce.

 

 

Mediafax