Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Blesky zapálily čtyři budovy. Dům, seník a chata v plamenech

V Česku se blýskalo. V jednu chvíli v neděli vpodvečer Česko ohrožovalo až 15 tisíc blesků. Tři z nich zapálily domy.

Hasiči v noci na pondělí krátce po 23. hodině likvidovali ve Šlapanicích u Brna požár domu. Zapálil ho blesk.

 

Kromě toho údery blesku zřejmě způsobily také dva požáry zahradní chaty v Klokočově na Havlíčkobrodsku a seníku v Nalučanech na Třebíčsku. Celková škoda se odhaduje na půl milionu korun. Podle informací krajských hasičů nebyl nikdo zraněn.


V Třebosicích na Pardubicku zapálil blesk střechu statku. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Škodu hasiči odhadli na sedm milionů korun. Hasičům se dlouho nedařilo dostat oheň pod kontrolu a na místě zůstali až do dnešního dopoledne. Jinak větší škody bouřky, které se přes kraj přehnaly v neděli večer a v noci, nenapáchaly.
 

Hasiči museli na jižní Moravě podle jejich mluvčího Jaroslava Haida přes noc zasahovat u více než stovky  případů.


"Šlo o požár elektroinstalace v rozestavěném třípatrovém bytovém domě,“ upřesnil mluvčí. Pět hasičských jednotek likvidovalo oheň asi půl hodiny, škoda byla vyčíslena zhruba na 200 tisíc korun.


Kvůli dešti a silnému větru vyjížděli hasiči během noci prakticky v celém Jihomoravském kraji. Nejprve na Znojemsku a s postupující bouřkou také na Hodonínsku, Břeclavsku, Blanensku nebo Vyškovsku. Nejvíc práce měli v Brně a v okrese Brno-venkov.


Nejčastěji odstraňovali stromy, které v mnoha případech poškodily dráty elektrického vedení. Proud tak nešel v brněnských městských částech Žebětín, Kníničky, Chrlice, Bystrc a také ve Vyškově, Tišnově, Slavkově u Brna a na některých místech na Znojemsku.
 

O následcích včerejších a nočních bouří si můžete přečíst TADY.


"Ve Znojmě-Dobšicích a v ulici Za Plovárnou hasiči čerpali vodu ze zatopených sklepních prostor a z výtahové šachty,“ doplnil Haid. Problémy se zničenou střešní krytinou pak řešili na Znojemsku a Brněnsku.


Podívejte se, jak se včera blýskalo v Klášterci

 

Jak bouřka vypadala u Dobříše natočil pan Marek Veselý.

muf tn.cz / Mediafax