Žena hrozila výbuchem na Hlavním nádraží v Praze

Hasiči evakuovali budovu Hlavního nádraží v Praze. Anonymním telefonátem tam byla nahlášena bomba, kterou měla mít na těle připevněna žena. Budovu prohledala policie.

Budovu Hlavního nádraží v Praze evakuovali ve čtvrtek po 21. hodině hasiči kvůli anonymnímu telefonátu, který oznámil uložení bomby v budově. Informace Mediafaxu potvrdil vyšetřovatel pražských hasičů.

 

Z dobře informovaného zdroje obeznámeného s vyšetřováním se Mediafaxu podařilo zjistit, že anonymem měla být žena tmavých vlasů v zelené bundě, která volala z telefonní budky. Podle zdroje žena uvedla, že nástražný výbušný systém má umístěný přímo na svém těle.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Dopisní bomba v Litvínově! Výbuchu zabránil pyrotechnik

 

Podle informací Mediafaxu bombu nahlásil anonym policii na linku 112, vybuchnout měla o půl desáté večer. Žádná exploze ale nenastala a policie vyhodnotila hrozbu jako méně pravděpodobnou.

 

Policie uzavřela vchody do metra, které mezitím prohledal pyrotechnik se psem vycvičeným na vyhledávání výbušnin. Vzhledem k tomu, že žádný podezřelý předmět nebyl nalezen, bylo metro zpřístupněno pár minut po desáté hodině večer. Během opatření soupravy metra stanicí Hlavní nádraží pouze projížděly.

tn.cz / mediafax / hru