Bouřka v Čechách ničila střechy, padaly stromy. I na koleje

Spoušť napáchala bouřka, která se ve čtvrtek vpodvečer přehnala přes střední Čechy.

Začalo to po čtvrté hodině odpoledne. "Jenom mezi čtvrtou a pátou hodinou odpoledne jsme v okrese Praha – východ zaznamenali 20 výjezdů,“ řekla tn.cz mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.
 


Mohutná čtvrthodinová bouře polámala ve čtvrtek navečer stromy v okolí Stránčic v Praze východ a provoz na železniční trati do Benešova musel být zastaven. Opravy trolejí budou zřejmě trvat do večerních hodin, informovala agenturu Mediafax mluvčí drah Kateřina Šubová.

 

TAKHLE TO VYPADALO NA NĚKTERÝCH MÍSTECH STŘEDNÍCH ČECH

 

 

PODÍVEJTE SE NA TELEVIZNÍ ŠOT O BOUŘCE

 


 

 

Aktuální situaci o počasí v Česku sledujte ZDE

 

 

Jak postupuje bouřka? Podívejte se ZDE

 

ČTĚTE TAKÉ:

Deštivé počasí vydrží celý víkend


"Padaly stromy, voda zaplavila sklepy domů,“ uvedla. Podle ní jenom v Brandýse nad Labem voda dosahovala v jednom panelovém domě výšky až jeden metr.

 


"V obci Kunice u Prahy popadalo 20 stromů, dva domy měly kvůli bouřce poničené střechy,“ dodala mluvčí středočeských hasičů.

 

Problémy na jihu Čech

 
Přívaly srážek doprovázené silným větrem působily ve čtvrtek odpoledne škody v jižních Čechách. Operační důstojník hasičů řekl agentuře Mediafax, že hasiči zasahovali na několika místech na Jindřichohradecku, Táborsku, Českobudějovicku a Prachaticku.
 

Největší škody působily přívaly deště na Jindřichohradecku. V průběhu odpoledne vyjížděli hasiči do několika lokalit v Jindřichově Hradci. "Na rybníku Malý Vajgar strhl déšť a vítr větve a trsy trávy, které zanesly česla výpustí. Hasiči je museli odstranit, aby nebránily odtoku vody. Ve Vídeňské ulici pak v půl šesté večer hasiči čerpali vodu z kanceláří krematoria, navršilo se tam až 40 centimetrů vody," řekl operační důstojník.


"Byly to lokální bouřky způsobené prudkým oteplením," řekla meteoroložka Dagmar Honsová. "Bouřky zasáhly střední Čechy i část východních," dodala s tím, že by se mohly objevit i na Moravě i ve Slezsku.

 
Meteoroložka ale varuje před bouřkami i na konec týdne. "Mohou se objevit v pátek i o víkendu," řekla.

 

PŘEDPOVĚĎ NA VÍKEND

 

ora TN.cz