Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

BRUSLAŘSKÝ RÁJ v Třebíči. Kluziště udělali na baseballovém hřišti

Unikátní ledové kluziště vzniklo díky silným mrazům v Třebíči. Místní baseballisté jej udělali na svém hřišti.

Tak jako letos si obyvatelé Třebíče zřejmě ještě nezabruslili. Silné mrazy totiž doslova svádějí k výrobě přírodních kluzišť a tak se do jednoho pustili i místní baseballisté. Výsledek je doslova impozantní. Po obvodu baseballového stadionu vznikl ledový ovál dlouhý 417 metrů.

 

"Stačily tři dny a mohlo se začít bruslit. Pravda ale je, že než se nám to podařilo, led nám kvůli oblevám dvakrát uplaval," popisuje peripetie s výrobou kluziště předseda třebíčského baseballového klubu Jan Urbánek. Na třetí pokus už to ale vyšlo a na oválu teď krouží stovky lidí denně. "Hned první den jich přišlo přes tisíc," chválí si Urbánek.

 

Dráha mezi paneláky

 

Netradiční bruslařskou plochu si chválí i obyvatelé Třebíče. Leží totiž uprostřed sídliště jen pár autobusových zastávek od centra města a v těsné blízkosti obchodního centa. "Něco takového tu léta chybělo," shodují se bruslaři. Třebíčané se tak aspoň trošku mohou vžít do pocitů Jihočechů, kteří si přímo na zamrzlém Lipně užívají nejvelší přírodní dráhu v Evropě.

 

PŘEČTĚTE SI

Reportáž o dráze na zamrzlém Lipně

 

Bruslí se tu zadarmo a k dispozici je i občerstvení. Celý stadion je navíc zbrusu nový - v červnu se tu totiž uskuteční baseballové mistrovství Evropy kadetů. Špičkové sportovce by tu prý ale rádi viděli už před tím. "Můžeme sem pozvat třeba Martinu Sáblíkovou. Halu jí ještě nepostavili, tak může zatím trénovat tady u nás," vtipkuje Urbánek.

 

O led se baseballisté starají denně. Večer po skončení bruslení vyjíždí na ovál se speciální "rolbou" vlastní konstrukce. "Je to naše tajemství, které nikomu neprozrazujeme, ale díky tomuhle zařízení je led krásně hladký," dodává Urbánek.

 

Dušan Vrbecký