Celníci v tržnici zabavili padělky za asi 10 milionů korun

Razie v tržnici ve Strážném probíhala několik dní. Jednoho cizince celníci zadrželi.

Akce s krycím názvem Bolero začala na vietnamské tržnici ve Strážném v jižních Čechách už ve středu. Na zátahu v tržnici se podílela celní správa spolu s cizineckou policií a živnostenským úřadem.

 

Celníci vtrhli do celnice brzo ráno a začali kontrolovat jeden stánek za druhým. Tentokrát stánkařům nepomohlo sklady a stánky zamknout, aby se vyhnuli kontrole, celníci měli v ruce souhlas státního zástupce a mohli přeštipovat zámky.

 

Celkem zabavili mnoho padělaného textilu, galanterii, CD a DVD. "Způsobenou škodu odhadujeme na 10 milionů korun,“ řekl mluvčí celního ředitelství v Českých Budějovicích Vladimír Pešek.

 

Některé plagiáty měli trhovci ukryté v autech. Jeden z Vietnamců se pokoušel zboží zachránit a chtěl ho nenápadně odnést. Celníci ho zadrželi. "Na půl hodiny jsme mu nasadili policejní pouta, a pak jsme ho předali policii,“ řekl jeden z celníků. Policie pak zjistila jeho identifikační údaje a propustila ho.

 

Kontroly ve Strážném trvají už pět dní. Na celnici byl uvalen stálý dohled. Hlídky celníků chodí ve dne v noci po tržnici. Zatím nelze s jistotou říct, za jak dlouho dohled skončí. Celníci by v tržnici měli zůstat nejméně do Vánoc.


V září proběhla razie v jihomoravském kraji. Celníci při ní zabavili zboží za více než 135 milionů korun.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

muf s přispěním TN.cz