Cestující z havarovaného autobusu u Bílovce museli vyprostit hasiči

Cestujícím autobusu, kteří v pátek dopoledne cestovali linkovým autobusem, museli v Bílovci na Novojičínsku pomáhat hasiči.

Autobus se totiž převrátil na bok do příkopu a lidé z něj nemohli ven, informoval mluvčí Moravskoslezského hasičského záchranného sboru Petr Kůdela.

 

Nehoda se stala po deváté hodině v místní části Stará Ves na silnici ve směru do bílovické části Bravinné. Hasiči museli pomoci ven řidiči a sedmi cestujícím, kteří vyvázli bez zranění. Pak autobus postavili pomocí těžké techniky zpět na silnici.

 

ČTĚTE TAKÉ:

TRAGÉDIE: V autobusu zemřelo nejméně 20 dělníků!

Autobus spadl do propasti. Devět mrtvých, 26 zraněných

 

"Na místě zasahovaly dvě hasičské jednotky i silný automobilový jeřáb Demag a vyprošťovací speciál Mercedes Bizon," informoval Kůdela.

 

Cestující se nemohli dostat z autobusu kvůli zablokovaným dveřím. Hasiči kolem nich museli nejprve odkopat sníh. Dvěma seniorům pomáhali i při průchodu útrobami autobusu. Pro cestující přijel náhradní autobus.

 

Podobná nehoda se stala na Novojičínsku už také 8. prosince odpoledne na silnici mezi obcemi Lubojaty a Bítov. Linkový autobus skončil na boku v příkopu, opřen o dva vzrostlé stromy. Hasiči museli pomoci ven 35 cestujícím, kteří vyvázli bez zranění. Pak autobus postavili pomocí stejné těžké techniky na silnici.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax