ČOI našla závady u pětiny kontrolovaných autoservisů

Česká obchodní inspekce zjistila různé nedostatky u pětiny kontrolovaných autoservisů, které fungují v Praze a Středočeském kraji.

Provozovatelé autoservisů podle ČOI například špatně informovali zákazníky o cenách svých služeb. Podrobnosti o autoservisech, ve kterých byly závady zjištěny, ČOI nezveřejnila.
 

Mluvčí ČOI Tomáš Vozáb řekl, že inspektoři v Praze a Středočeském kraji v květnu a červnu provedli 15 kontrol autoservisů. Porušení zákona zjistili ve třech případech.

PSALI JSME:

Inspekce varuje: Pozor na finty a triky při předváděcích akcích
 

"U jedné fyzické osoby prodávající uvedl na cenících nepravdivým údaj u hodnoty DPH a u jedné právnické osoby opomenul prodávající uvést důležitý údaj, jenž s přihlédnutím ke všem okolnostem lze po podnikateli spravedlivě požadovat," vyjmenoval Vozáb některé zjištěné prohřešky.
 

Pracovníci ČOI jednomu provozovateli autoservisu uložili pokutu 3000 korun a ve dvou případech inspekce zahájí správní řízení. "Vzhledem k malému množství zjištěných závad byla kontrolní akce dodržování úrovně poskytovaných služeb v provozovnách autoservisů vyhodnocena, i z pohledu předcházení vzniku nedostatků, jako úspěšná," podotkla ústřední ředitelka ČOI Jana Příhodová.

tn.cz / Mediafax