Desetiletý hrdina zachránil topící se dítě

Desetiletý Vláďa svou duchapřítomností zabránil nejhoršímu.

Desetiletý Vladimír Dolanský je důkazem, že i děti umí při nehodě bleskurychle a správně zareagovat. Letos v červnu vyrazily děti z chomutovské základní školy na školu v přírodě do Bezdružic. Tamní rekreační areál praskal dětmi ve švech - a jedním z nich byl i Vláďa Dolanský.


Děti se nejen učily, ale i plavaly v bazénu. Ve vodě byl také desetiletý Vláďa. Kolem se pohybovaly desítky dětí, ale jen Vláďa si všiml tříletého chlapečka, který si to po břehu mířil k bazénu. Vláďa si vzpomíná: "Namočil si kraťasy, chtěl si je usušit a pak přepadl po hlavě do bazénu. Potom už jsem jenom viděl, jak se topí."


Vláďa dlouho nepřemýšlel a vrhl se chlapečkovi na pomoc. Nikdo jiný si totiž nehody nevšiml. Záchrana trvala jen pár sekund - Vláďa dítě bleskurychle vytáhl na břeh a byl připravený dát mu umělé dýchání. To naštěstí nebylo potřeba.


Při záchraně mu pomohl nejen ve škole absolovovaný kurz, ale hlavně praxe. Doma totiž Vláďa často hlídá u bazénu mladšího brášku.


Díky Vláďově pohotové reakci tak neskončila škola v přírodě tragédií.


Nominace na Cenu Michala VelíškaPořad Na vlastní oči spolupořádá již druhý ročník Ceny Michala Velíška, bývalého střihače televize Nova. Ten tragicky zahynul před třemi lety, když bránil napadenou cizí dívku.


Cena se uděluje všem těm, kdo pomohou někomu jinému nebo se postaví násilí. Třetím z letošních nominovaných je Michal Prokýšek.


Letošní, už třetí ročník, je součástí projektu Nadace Adra "Hrdinové mezi námi". Více o nadaci Adra si přečtěte ZDE!


O první nominaci se můžete dočíst TADY


Druhý příběh najdete ZDE


Třetí nominaci uvidíte TADY

kar TN.cz