DESÍTKY POLICISTŮ pátraly po dvou seniorech. Našli je živé

Policisté pátrali na Táborsku po dvou seniorech, oba objevili živé a zdravé.

Policisté pátrali v pondělí na Táborsku po dvou seniorech, dvaašedesátiletém houbaři a sedmašedesátileté ženě, oba se našli živí a zdraví. Policejní mluvčí Miroslav Doubek řekl v úterý agentuře Mediafax, že do pátrací akce se zapojilo několik desítek policistů a hasičů.

 

První pátrací akce se rozeběhla v pondělí po sedmé hodině večerní na Mladovožicku. V lesním porostu za obcí Rodná se při odpoledním sběru hub ztratil muž (62). Kvůli obavám o jeho zdravotní stav do určeného prostoru vyrazilo okamžitě 12 policistů posílených o 11 členů dobrovolných hasičů obce Rodná. Další policisté prověřovali informace a zajišťovali další opatření.

 

"K dispozici byl rovněž připraven policejní vrtulník. Pohřešovaný muž naštěstí krátce před nástupem noci došel do obce Radvánov, kde se jej ujal jeden z občanů a dovezl ho domů," řekl Doubek.

 

Krátce po ukončení první akce byli policisté povoláni k dalšímu pátrání. Na Soběslavsku se ztratila žena (67). Podle zjištěných informací měla v odpoledních hodinách odjet autobusem do Dačic na Jindřichohradecku, kam však nedorazila. Policisté zjistili, že žena do autobusu vůbec nenastoupila.

 

"Do terénu tak opět vyrazily všechny dostupné hlídky a zároveň se rozběhlo prověřování všech možných informací směřujících k nalezení pohřešované ženy. Hlídka sezimovoústeckých policistů ženu vypátrala v úterý před třetí hodinou ranní v katastru obce Předboř, a to na základě informace od jednoho z místních občanů. Soběslavští policisté pak mohli vyčerpanou, dezorientovanou, naštěstí však nezraněnou ženu předat rodinným příslušníkům," dodal Doubek.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Mediafax