Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Dětem hrozí na schodech metra amputace, rodiče se nestarají

Zranění na eskalátoru. Ilustrační foto
Zdroj: oficiální zdroj
Zranění na eskalátoru. Ilustrační foto

Ani odstrašující případ amputace nedonutil rodiče, aby se dětem věnovali. K další tragédii mohlo dojít v Kobylisích.

O bezpečnosti na eskalátorech v pražském metru informuje čtvrteční vydání Deníku.


ČTĚTE TAKÉ:

Za amputaci v metru může Denis sám, tvrdí dopravce. VIDEO


Po eskalátoru jede matka s dvěma malými dětmi, ona v klidu telefonuje, děti zatím sedí na schodech a jedno z nich má dokonce ruku velmi nebezpečně blízko hrany eskalátoru.

Stačilo by malé leknutí nebo chvilka nepozornosti a už mohly pohyblivé schody dítěti drtit malou ručičku. Když následně přichází zaměstnanec dopravního podniku (DP) matku na nesprávné chování na eskalátoru upozornit, je na něj ještě sprostá. A takové případy nejsou rozhodně ojedinělé, a to i přes masivní kampaň dopravního podniku, která stále pokračuje.

 

TAKHLE DOPADL JEDEN PŘÍPAD ZRANĚNÍ NA ESKALÁTORECH

 "I přes informační kampaň Bezpečně na pohyblivých schodech se staniční personál setkává s takovým chováním. V tomto případě, i přes upozornění personálem na nevhodné chování dětí a možné následky, byla odpověď matky nepublikovatelná. Bohužel podobné reakce nejsou ojedinělé.

Je to velice smutné podívání, protože následky mohou být opravdu fatální," sdělila mluvčí DP Ilona Vysoudilová. "Je to s podivem. Každý ví, co schody dokážou, přesto zde denně vidím děti, jak dělají hlouposti," potvrdila jedna z cestujících v metru Helena Pilařová z Prahy 10.

tn.cz / Mediafax