Děti kmotra Mrázka přišly o diplom z plzeňských práv!

Na plzeňská práva si posvítila i ministryně. Ilusrtrační foto
Zdroj: TN.cz

Monika a Michal Mrázkovi, jejichž otcem byl zastřelený kontroverzní podnikatel Tomáš Mrázek, přišli o magisterský titul z právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni. Informuje o tom sobotní deník Právo.

Univerzita zveřejnila v posledních dnech tři anonymizovaná usnesení o zrušení magisterských diplomů. Ta se podle Práva týkají právě sourozenců Mrázkových, třetím je Jan Harangozzo, jehož jméno se objevuje v kauze soudce Berky.

 
Monika Mrázková stihla magisterský obor za pouhý rok a devět měsíců, přitom neudělala ani přijímací zkoušky. Tehdejší děkan Milan Kindl ji podle Práva vzal na odvolání, v něm se Mrázková odvolávala na trauma po autonehodě.
 
Mrázkové chybí řada zápočtů, v den, kdy měla dělat státnice, navíc nezasedala žádná oficiální zkušební komise. Chybí i její diplomová práce, stejně jako práce jejího bratra.
 
Ten studoval podobným způsobem jako ona, Harangozzo zase práva absolvoval za pouhé dva měsíce. Západočeská univerzita zatím zrušila sedm magisterských diplomů, další dopis je podle Práva před odesláním.

 

Mediafax