Dětská zubařka "kořala". Ordinovala s 3,8 promile

Přerovská dětská zubní lékařka v úterý odpoledne ošetřovala opilá. Policii zavolala matka jednoho z pacientů.

Dětská zubařka v Přerově ordinovala v úterý téměř se čtyřmi promile alkoholu v krvi. Na zvláštní chování doktorky upozornila policii maminka jednoho z malých pacientů.

Opilou doktorku policisté převezli na místní protialkoholní záchytnou stanici. Hladinu alkoholu v krvi u doktorky potvrdila přerovská policejní mluvčí.

Ze záchytky se zubařka dostala až ve středu ráno a do práce už nenastoupila.

"Paní doktorka už dostala výpověď, ale dostane to poštou, nikdo se jí nemohl od rána dovolat," řekla dopoledne jedna ze sester zubařského střediska v Přerově.

"V pondělí jsme trochu oslavovali a takhle to dopadlo," okomentovala zubařka svou opilost v práci.

Lékařka bude pravděpodobně stíhána policií a hrozí jí i vyloučení ze stomatologické komory. Nešlo o první takový případ u nás.

Opilí lékaři ve službě

Vloni v červenci upozornil na opilého primáře dětského oddělení domažlické nemocnice otec jednoho z pacientů. "Během služby byl v nevhodném stavu. Choval se takříkajíc nemohoucně,“ popsala Benešův stav ředitelka nemocnice Alena Vyrutová. Ta ho stihla v pohotovostní službě vystřídat dříve, než někomu ublížil.

Opilý ordinoval také primář interního oddělení nemocnice v Havířově na Karvinsku. Nestačil naštěstí napáchat žádnou škodu. Jeho divného chování si lidé včas všimli a upozornili policii.

"Veselí řidiči" a smutné konce

Na pravidelné lince Žacléř - Bernartice - Trutnov vezl vloni na podzim několik lidí řidič autobusu, kterému policisté naměřili téměř dvě promile alkoholu. Výtečník naštěstí nikoho nezranil.

Skoro o jedno promile více, 2,8, měl v krvi řidič mikrobusu, kterého policie díky anonymnímu udání chytila v Praze na Karlově náměstí.

Opravdové chvíle hrůzy si prožili studenti kvůli opilému španělskému šoférovi. Ten nezvládal jízdu v serpentinách málem poslal autobus plný pasažérů dolů ze srázu.

Opilý sportovec

Kuriózní je případ ruského výškaře Uchova. Ten nezvládal své osobní problémy a podle vlastních slov to trochu přehnal s vodkou. Na videu se dívejte na marný pokus překonat v opilosti laťku.

ina / Tomáš Petržela TN.cz