Dívka na Tachovsku spadla ze skály, zasahoval vrtulník

Vrtulník ve sněhu
Zdroj: oficiální zdroj
Mladá dívka spadla ze skály do nepřístupného terénu. Na místě zasahovali hasiči i vrtulník - ilustrační foto.

Mladá dívka spadla ze skály do těžko přístupného terénu. Na místě zasahoval vrtulník a hasiči.

Mladá žena se dnes dopoledne zřítila ze skály ve Svojšíně na Tachovsku. Kvůli hustému porostu a příkrému srázu měli záchranáři problém se k ní dostat, pomáhal jim vrtulník.

 

Na místě zasahovala speciální lezecká skupina hasičů. Kolem 13:00 se podařilo těžce zraněnou dívku dostat do helikoptéry, která ji přepravila do fakultní nemocnice v Plzni.

 

"Záchranářům se podařilo dostat v obtížně přístupném terénu k asi dvacetileté dívce, která se tam zřítila ze skály nad řekou. Nebylo jednoduché najít místo, kde se neštěstí stalo. Nechali jsme přivolat také vrtulník letecké záchranné služby," řekl operační důstojník hasičů.

 

"Dostal se k ní nejprve lékař, který jí už ošetřil. Poté i lezecká skupina," uvedla mluvčí hasičů Alena Marešová. Podle jejích slov je místo blízko řeky velmi špatně přístupné, což komplikovalo záchranu.

 

Po zraněné ženě pátrala ze země lezecká skupina hasičů z Tachova a na místo přiletěl vrtulník Letecké záchranné služby. Vzhledem k obtížnosti terénu však vrtulník nemohl přistát v blízkosti zraněné.

 

Na pomoc záchranáři přivolali speciální vrtulník Letecké záchranné a pátrací služby SAR, který má zařízení umožňující vyzdvihnutí pacienta na nosítkách z nepřístupného terénu. Ke zraněné ženě se také slanil lékař, který společně s lezeckou skupinou hasičů ženu ošetřil a připravil k vyzdvihnutí z lesního porostu.

 

"Hořel nám tam čas, šlo o každou minutu. Když vrtulník SAR vyzdvihl ženu na nosítkách z lesa, přenesl ji na pole, kde si zraněnou převzali do svého specializovaného vrtulníku pracovníci naší letecké záchranky a transportovali ji do nemocnice," popsala složitou záchrannou akci mluvčí záchranky Lenka Ptáčková.

 

"Dívka utrpěla mnohočetná zranění více částí těla a je podchlazená," řekla mluvčí záchranky. Zranění označila za velmi vážná.

 

Podle mluvčí tachovské policie Dagmar Jersákové se záchranná akce spustila krátce po 08:30, kdy bylo nahlášeno, že v terénu pod skalami leží zraněná žena. "Zatím se neví, kdy tam spadla," uvedla mluvčí. Místo, kde se žena zřítila, leží na trase mezi Svojšínem a Otročínem. Policie se případem zabývá.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax