Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 24.10. 2011 15:00

Dřevorubce v Beskydech ZRANIL PADAJÍCÍ STROM! V mlze pro něj letěl VRTULNÍK!

dřevorubce zavalil strom
Zdroj: Mediafax
Pro zraněného dřevorubce musel přiletět vrtulník. Ilustrační foto

Poražený strom v pondělí kolem 11. hodiny dopoledne zavalil třiadvacetiletého lesního dělníka v prostoru Lysé hory v Beskydech a těžce jej zranil. Agenturu Mediafax o tom informoval náčelník Horské služby Beskydy Radim Pavlica.

Strom dřevorubce zavalil v nepřístupném terénu, ve strži vzdálené asi 200 metrů od horské cesty. „Na místo nehody se vypravili dva naši členové v terénním automobilu. Zároveň jsme vzhledem ke zranění a lokalitě povolali vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy. Ten na Velkém Javorovém naložil i jednoho ze záchranářů horské služby,“ přiblížil akci zasahující člen Horské služby Beskydy Pavel Masopust.


Dodal, že vrtulníku se podařilo přistát nedaleko strže a lékař se spolu se záchranáři spustil dolů ke zraněnému muži. "Tam zjistili, že strom mu způsobil dvojitou frakturu dolní končetiny, jinak byl však muž naštěstí bez dalších zranění. Lékař mu nohu ošetřil, dal do tzv. vakuové dlahy a členové horské služby jej pak pomocí lanové techniky vytáhli na cestu," popsal.


Vrtulník zraněného muže transportoval k dalšímu ošetření do Fakultní nemocnice v Ostravě. „V oblasti jsou nelehké klimatické podmínky a pilot vrtulníku musel proletět silnou mlhou a dosednout v horském svahu,“ okomentoval záchranu dřevorubce Pavlica.

tn.cz / Mediafax
Reklama