Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.6. 2010 11:27

Emmerová opouští post hejtmanky. Dává přednost Sněmovně

Milada Emmerová (ČSSD) rezignovala na post hejtmanky Plzeňského kraje. Po zvolení do Sněmovny upřednostní práci poslankyně.

Plzeňský kraj přišel o svou hejtmanku. Tento post opustila Milada Emmerová, která dá přednost práci v Poslanecké sněmovně.


"K tomuto kroku se rozhodla na základě volebního úspěchu a velkého počtu preferenčních hlasů ve volbách," oznámila mluvčí kraje Petra Jarošová.


Emmerová nebyla jedinou ženou na postu hejtmanky kraje. V čele Ústeckého kraje je další sociálnědemokratická hejtmanka Jana Vaňhová.


"Obrovská důvěra občanů, kterou svými hlasy vyjádřili, mě potěšila a zavazuje mě k tomu, abych volila funkci poslankyně. Děkuji voličům za preferenční hlasy a svým kolegům a zaměstnancům Krajského úřadu Plzeňského kraje za spolupráci," uvedla ve svém prohlášení Milada Emmerová.
 
Poslankyní za sociální demokracii se Emmerová stane po složení poslaneckého slibu dne 22. června.
 
Funkci hejtmanky Plzeňského kraje vykonává Milada Emmerová od listopadu 2008. Za svého působení na tomto postu zavedla řadu nových tradic jako Dvorana slávy, Řemeslo má zlaté dno či pravidelná setkání se seniory.
 
Do čela kraje se zřejmě postaví dosavadní náměstek hejtmanky Milan Chovanec (ČSSD).
 
Dalšími hejtmany, kteří se po květnových dostali do Poslanecké sněmovny, jsou Michal Hašek z jižní Moravy, Josef Novotný z Karlovarského kraje a středočeský hejtman David Rath (všichni ČSSD). Shodně zatím tvrdí, že zvládnou obě funkce - poslance i hejtmana.

tn.cz / Mediafax / ČTK
Reklama