Eskalátor v metru zranil dítě (4). Čeká ho operace

Do pohyblivých schodů v metru se zaklínil malý chlapec. Skončil v nemocnici.

Pražský dopravní podnik řeší další případ dítěte zaklíněného na pohyblivých schodech. Tentokrát zachytily eskalátory čtyřletého chlapce ve stanici metra Anděl, a to asi ve dvou třetinách jeho délky při jízdě směrem dolů.

 

"Zaklíněné dítě nám bylo nahlášeno ve 14:15. Už ve 14:29 se ho podařilo vyprostit a dítě jsme předali záchranářům," sdělila mluvčí hasičů Pavlína Adamcová. Sanitka chlapce převezla do motolské nemocnice.

 

"Chlapec utrpěl tržně zhmožděnou ránu na pravém chodidle," sdělila mluvčí záchranné služby Jiřina Ernestová. V motolské nemocnici, kam byl chlapec převezen, lékaři rozhodli, že se musí podrobit operaci. Nejde však o zásadní poranění a chlapec nebude mít trvalé následky.

Podle mluvčího pražského dopravního podniku Ondřeje Pečeného chlapec zřejmě vložil nohu mezi schod a plech, který je na boku eskalátoru. "Protože šlo opravdu o malé dítě, porařilo se mu tam nohu vsunout," vysvětlil mluvčí.

 

Původně policisté uvedli, že si dítě na eskalátoru hrálo a botička byla vtažena do mezery mezi stěnou a schody. "Matka se v tomto smyslu nevyjádřila. Ani ona přesně neví, jak se vše odehrálo," řekla Miklíková. Do případu by měl vnést světlo svědek, který údajně události přihlížel.

 

Eskalátor nyní stojí a čeká ho kontrola. "První prohlídka ukázala, že je v pořádku. Bude ale následovat ještě další," řekl Pečený. Zdůraznil, že jezdící schody může dopravní podnik provozovat pouze na základě kontrol. 

 

Denis přišel o prsty

 

V létě přišel o prsty sedmiletý Denis, který uvízl v eskalátorech na Můstku. Dopravní podnik tvrdil, že pojízdné schody jsou v pořádku a že si za nehodu může chlapec sám. Více TADY.

 

S tím ale nesouhlasí chlapcův otec. Ten tvrdí, že Denis žádnou chybu neudělal. Podal kvůli tomu trestní oznámení.

 

kap s přispěním Ondřeje Špalka TN.cz