Exekutor zabavil auto muži, který byl na návštěvě u "dlužnice"

Exekutor přišel vymáhat dluh po ženě, místo toho však zabavil auto jejímu příteli. Auto bylo z půjčovny.

K těžko uvěřitelného přehmatu došlo v pondělí 31. srpna v Havířově-Šumbarku. Exekutor zabavil auto, které stálo před domem dlužnice. Jenomže autem přijel na návštěvu její přítel. A auto navíc bylo z autopůjčovny.
 

"Byl jsem na návštěvě u své přítelkyně, když se najednou dívám z okna, že mi na parkovišti před domem začínají nakládat auto na odtahovku. Nemohl jsem uvěřit vlastním očím. Exekutor jménem Světoň mi sdělil, že auto zabavuje, a víc se o tom odmítal bavit. Marně jsem mu ukazoval techničák s tím, že to auto mi ani nepatří, a navíc nemám s exekucí vůbec nic společného,“ kroutí hlavou Pavel Spáčil.
 

I navzdory všem argumentům nechal exekutor auto naložit a odvézt. "Přijel kvůli údajné pohledávce mé přítelkyně ve výši necelých pět tisíc korun, plus nějaké úroky, a zabavil auto z půjčovny v hodnotě tři čtvrtě milionu,“ zlobí se Spáčil, který se pak celý týden snažil auto dostat zpět, ale marně.
 

"Volal jsem i nadřízeným pana Světoně do Prahy, ale nikoho to tam nezajímalo,“ dodává Spáčil. Celou situaci nechápe ani jeho přítelkyně, není si totiž žádného dluhu vědoma.


"Chtěla jsem pojistit solárium, které provozuji, ale pak jsem si uvědomila, že to nelze, protože nejsem majitel. Pojistnou smlouvu jsem zrušila a považovala jsem ji za neplatnou. A pak najednou přišel exekutor,“ vysvětluje Renata Šupáková prapůvod celé záležitosti.
 

Neuvěřitelné jednání exekutora už vyšetřuje i jeho zaměstnavatel a také Exekutorská komora České republiky.


"Mohu vás ujistit, že postup svého vykonavatele důkladně prošetřím. Pokud zjistím, že pochybil způsobem, který zmiňuje pan Spáčil, přistoupím k tvrdému kázeňskému postihu včetně rozvázání pracovního poměru,“ vyjádřil se písemnou formou jeho nadřízený, soudní exekutor Jan Grosam.
 

Pavel Spáčil už mezitím podal na exekutora Světoně trestní oznámení a také žalobu. "Budu požadovat i náhradu škody, protože za každý den platím půjčovně nájem více než 1 300 korun a přitom to auto nemůžu používat,“ říká naštvaně Spáčil. Samotný exekutor Světoň se k incidentu odmítl jakkoli vyjádřit, a okamžitě položil mobilní telefon.

tn.cz / Marek Švidrnoch